pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Brněnský hasič Radek Málek se stal vicemistrem světa v kulturistice

Mezi brněnskými hasiči je legendou. Po právu. Hasič ze stanice v Líšni Radek Málek je asi nejvypracovanějším padesátníkem, kterého kdy potkáte. Jen letos získal v oblasti naturální kulturistiky na šampionátech v Česku a Slovensku šest medailí. Nyní k nim přidal ocenění ještě hodnotnější - titul vicemistra světa.

Málek triumfoval na začátku června na Mistrovství světa v Aténách v jeho tradiční disciplíně Natural Bodybuilding&Fitness. Ta se od klasické kulturistiky liší v tom, že soutěžící nesmí používat žádné podpůrné prostředky. Málek se stal vicemistrem světa v kategorii Grand masters a v kategorii mužů do 180 cm obhájil třetí místo. 

Pro Málka však nejde o žádnou raritu. Ve svých padesáti má doma už čtyřicítku trofejí. Mezi nimi i tu nejcennější - titul mistra světa z kategorie Masters (40 - 50 let) z roku 2012.

Málek však nesbírá body jen na poli naturální kulturistiky. Před dvěma lety například vystoupil dvakrát na stupínek vítězů na mezinárodních hasičských hrách v Los Angeles, kde bodoval společně se svými jihomoravskými kolegy.

CELÝ ČLÁNEK: Jihomoravští hasiči ovládli světové hasičské hry v Los Angeles

Brněnští hasiči mají tak mezi sebou živoucí legendu.
 

Foto Požáry.cz, HZS JMK

Štítky radek málek, kulturistika, mistrovství světa

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.