pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Dopravní podnik vydal knihu mapující 150 let městské hromadné dopravy v Brně

Dopravní podnik města Brna (DPMB) vydává knihu mapující 150 městské hromadné dopravy v moravské metropoli. Slavnostně ji pokřtilo vedení DPMB spolu s primátorkou Markétou Vaňkovkou v sobotu na hradě Špilberk.

„Knize přeji, aby se těšila velkému zájmu nejen fanoušků dopravy, ale aby si ji otevřeli a s chutí se začetli všichni, kteří se zajímají o město Brno a jeho bohatou historii,“ popřála knize primátorka města Brna Markéta Vaňková.

11 kapitol shrnuje všechny typy dopravy v Brně

Kniha na 358 stranách přináší podrobné informace o fungování městské hromadné dopravy od jejích počátků ve městě Brně až po současnost. Jedenáct kapitol čtenářům nabízí souhrnný pohled na vývoj tramvajové, autobusové, trolejbusové i lodní dopravy, infrastruktury, vozoven, jízdenek a jízdenkových automatů nebo tvorby jízdních řádů.

„V rukou držíme knihu, která přináší unikátní souhrn faktů a fotografií napříč 150 lety městské hromadné dopravy v Brně. Děkuji všem, kteří se na jejím vzniku podíleli, jejich práce si velmi cením a jsem rád, že můžeme touto publikací přenechat odkaz dalším generacím milovníků dopravy, zaměstnanců podniku i cestujících,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Kolektivní práce devíti autorů a několika desítek lidí

První myšlenka na vydání knihy přišla v roce 2016 a první řádky na sebe nenechaly dlouho čekat. Jednotlivým kapitolám se věnovalo devět autorů, celkově se však na vydání knihy podílelo více než 40 lidí. Kniha 150 let MHD v Brně bude od 29. května 2019 k dostání v Informační kanceláři na Novobranské 18, podnik také jedná s knihkupectvím Barvič a Novotný.

Foto DPMB | Zdroj s použitím TZ

Štítky DPMB, kniha, křest, doprava, historie, mhd, 150 let

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.