pondělí 1. června 2020 Laura

Do babyboxu v Brně dnes ráno někdo odložil miminko. Chlapeček dostal jméno Kryštof

V babyboxu v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně našli dnes zdravotníci novorozeného chlapce, dostal jméno Kryštof. Chlapec je letos pátým odloženým dítětem do speciální schránky. V celé republice je od roku 2005 už 76 schránek, od té doby do nich lidé odložili 185 dětí.

Chlapec se ocitl v babyboxu, tedy ve speciálně vyhřívané schránce, před půl jedenáctou dopoledne. „Byl pečlivě zabalený do bílé deky s hnědými pruhy, oblečený v modrožlutém kompletu. Je narozený dnes. Váží 3830 gramů a pupečník má ošetřený plastovým uzávěrem, kterým se uzavírají pytlíky s potravinami," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Podle něj dítě vyzvedla primářka novorozeneckého oddělení Ludmila Brázdová, která pojmenovala chlapce Kryštof. Právě Brázdová se zasloužila o vznik brněnského babyboxu. Otevřen byl v listopadu roku 2005 a byl druhým babyboxem v České republice po Praze, kde se otevřel o půl roku dříve.

Lidé téměř za 14 let odložili do babyboxů 185 dětí, z toho 80 chlapců a 105 děvčat. Nejvíce jich přijal pražský babybox v Hloubětíně, a to skoro 30. Brněnský je druhý s počtem 18 dětí. Část babyboxů zatím nepřijala žádné dítě. Hess by chtěl mít po celé zemi 80 babyboxů.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky babybox, Brno, chlapeček, kryštof

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.