středa 27. května 2020 Valdemar

Prvním brněnským miminkem je holčička Terezka

Terezka. Tak se jmenuje první miminko, které se letos narodilo v Brně. Holčička přišla na svět na Nový rok ve 3 hodiny a 25 minut, vážila 3 700 g a měřila 50 cm. Na svět přišla na bohunickém pracovišti Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno.Ve středu Terezku a její maminku podle tradice navštívila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Primátorka popřála oběma hodně štěstí a zdraví a předala zlatý pamětní dukát, který každý rok získá první narozené miminko z Brna. Zároveň pozvala maminku s dcerou na setkání na Nové radnici.

Ke gratulaci se připojil také ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus a za Gynekologicko-porodnickou kliniku LF MU a FN Brno lékař Martin Huser, dále jeho kolega Lukáš Hruban, během jehož služby se holčička narodila, a porodní asistentka Ilona Rašková, která porod vedla. 

O silvestrovské noci se narodily v Brně čtyři děti

V noci ze Silvestra na Nový rok se narodily ve Fakultní nemocnici Brno celkem 4 děti. První miminko nového roku se narodilo přesně 40 minut po půlnoci, je to chlapeček Ladislav, který při narození vážil 3 680 g a měřil 51 cm, jeho maminka ale nemá trvalé bydliště v Brně. 

Gynekologicko-porodnická klinika LF MU a FN Brno je největším pracovištěm svého druhu v České republice. Ročně se zde narodí přes 6 000 dětí. 

Foto MMB | Zdroj s použitím tiskové zprávy gak, MMB

Štítky terezka, první miminko, primátorka, nraození

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.