pondělí 1. června 2020 Laura

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Brněnské Vánoce Štědrým dnem nekončí! Po svátcích budou v provozu trhy, bruslák i vyhlídkové kolo

Předvánoční přípravy vrcholí, tempo narůstá a je tak stále těžší udržet si klid a užít pohodu. Ta pak většinou přichází až se Štědrým dnem a Božím hodem vánočním. Po nich si ale Brňané užijí ještě spousty zábavy v centru. Letos Brněnské Vánoce na náměstích Svobody a Dominikánském totiž se svými a barvami vydrží až do 28. prosince. S výjimkou 25. prosince bude v provozu i Bruslák pod Joštem a v omezeném svátečním režimu se bude točit vyhlídkové kolo na Moravském náměstí. Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru vyzdobeného města bez předvánočního stresu a bez davů nakupujících! Prodejci i provozovatelé se na vás těší a jen přijdete-li, v příštím roce opět prodlouží.

Ještě tento týden na December Design Days v prosklených city modulech na náměstí Svobody úspěšně pořídíte nejrůznější originální brněnské dárky. Až však v pondělí konečně přijde Štědrý den, dopřejte si zasloužený odpočinek s rodinou a začněte si „jen“ užívat té pravé vánoční pohody. Brněnské Vánoce budou mít dopoledne otevřeno, 9.00-12.00, takže si můžete domluvit setkání s přáteli nebo vzít babičku na svařák a zazvonit si na zvon přání. K dispozici pro tento účel budete mít vedle Svoboďáku i Dominikánské náměstí a na Moravském náměstí se bude do 14.00 bruslit.

Brněnské Vánoce pokračují

Zatímco v mnoha městech budou náměstí prázdná, v horším případě na nich budou překážet rozebrané stánky, v Brně Vánoce nekončí. Ba naopak, kdy jindy si je pořádně užít, než když už máte všechny úkoly splněné, děti jsou usazené u pohádek a rádi byste vyrazili vyvenčit to stádo sobů na novém svetru? Počínaje 1. svátkem vánočním máte ještě 4 dny na to, abyste dohnali, co jste před nadílkou nestihli. Trhy pro vás budou otevřeny v režimu přizpůsobeném zájmu návštěvníků.

Stánky na Zelňáku po Vánocích nebudou, na Moraváku pojede jen bruslák a vyhlídkové kolo

Prodloužení otvírací doby stánků s gastronomií a barů se týká pouze těch, které se nacházejí na náměstích Svobody a Dominikánském. Pořadatel Brněnských Vánoc, TIC BRNO, tím vychází vstříc nejen místním a jejich návštěvám, ale i dalším turistům, kteří po Štědrém dnu vyrazí do Brna na výlet. Adventní trhy na Zelném trhu zavírají 23. prosince, na Moravském náměstí budou ve svátečním režimu v provozu vyhlídkové kolo a Bruslák.

Časostroj na Svoboďáku bude chrlit kuličky každou hodinu

„Poslední dva dny Brněnských Vánoc, 27. a 28. prosince, se mohou sběratelé a hráči kuliček těšit na speciální vánoční edici památečních skleněnek vypadávající z časostroje na náměstí Svobody ve štědré frekvenci, a to každou hodinu. V ostatní dny vypadává vždy pouze jedna denně v 11 hodin. Srdečně zvu také na svátečně vyzdobenou věž Staré radnice, ze které je opravdu neopakovatelný výhled na centrum města. Sváteční otvírací hodiny věže i podzemí najdete u nás na webu,“ dodává Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Punčobraní

Od 18. do 28. prosince se můžete na Dominikánském náměstí zúčastnit Punčobraní o ceny. Je to příležitost ohodnotit celkovou úroveň nabídky a porovnat, kdo dělá ten nejlepší punč na „Dominikánu“. Na kterémkoli baru dostanete při nákupu nad 100 Kč razítko (nezapočítává se vratné na obal). Za 5 nasbíraných razítek pak na Ježíškově baru dostanete buď hrnek od TIMA ze speciální vánoční edice, nebo zvýhodněnou vstupenku 1 + 1 zdarma na věž Staré radnice. Jak jinak zakončit svůj sváteční zážitek než s nadhledem?


Brněnské Vánoce během svátků a po nich

Náměstí Svobody a Dominikánské náměstí

24. 12. 09.00–12.00

25. – 28. 12. běžný režim přizpůsobený zájmu návštěvníků

Bruslák pod Joštem

24. 12. do 14.00

25. 12. zavřeno

26. – 31. 1. běžný režim

01. 01. zavřeno

Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí

24., 25. a 27. 12. není v provozu

26. 12. v provozu

28. – 30. 12. v provozu

od 31. 12. není v provozu

Věž Staré radnice

23. – 26. 12. zavřeno

27. 12. 14.00–20.00

28. 12. 12.00–22.00

29. 12. 10.00–22.00

30. 12. 10.00–20.00

31. 12. a 1. 1. zavřeno

Autoři | PR text | Foto Tomáš Hrivňák

Štítky TIC Brno, Brněnské Vánoce, December Design Days, bruslák, vyhlídkové kolo

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.