úterý 2. června 2020 Jarmil

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Zítra startují na Svoboďáku December Design Days. Představí originální dárky od tvůrců z Brna a okolí

Od úterý 4. prosince budou mít návštěvníci vánočních trhů na Svoboďáku možnost prohlédnout si a koupit originální dárky a designové předměty. Startují totiž December Design Days, přehlídka originální tvorby z Brna a okolí. Ve dvou prosklených modulech na náměstí najdete produkty od místních designérů a originální dárky s puncem kvality.

Například autorský porcelán Kamily Rokytové a porcelánový design Hany Novotné, osvětlovací tělesa Indra Stein, ručně vyráběnou „jedlou kosmetiku“ Feelo Cosmetics a kalimby Pavla Klvaňy, originální oděvy s ilustracemi zvířat a rostlin značky Huhů nebo vintage střihy od Reparády. Milovníky umění jistě potěší třeba i kolekce umění a designu od mladých tvůrců, jako jsou Studio Šalom, s.polu, Bastl Instruments a další.


Program December Design Days

4. – 6. 12.

Ateliér Studánka

Prodejní výstava ateliéru pro malé, větší i největší. Pro výjimečně nadané i pro ty, co si jen tak rádi tvoří.  (Brno)


7. – 9. 12.

Rokyta porcelán

Autorský porcelán Kamily Rokytové. Jednoduché účelné tvary hrníčků a misek vytváří prostor pro kresby zvířat a rostlin a vyprávění jejich příběhů. Drobné reliéfy zvířat na brožích i náušnicích. (Vranovice u Brna)

Huhů

Ilustrovaný svět zvířat a rostlin, ale i kousky bez potisku. Výtvory odrážející osobní pocity a nálady tvůrkyně, vždy originální. (Brno)

Pavel Klvaňa Kalimbas

Kalimba znamená malá hudba. Navíc v krásném těle. Radost pro oči, uši i hmat. Každý kus originál. Vhodé pro muzikanty i pro ty, kteří nikdy na nic nehráli. Výborně si rozumí s muzikoterapeuty, rodiči a dětmi, vlastně s kýmkoliv. (Brno)


10. – 13. 12.

Arki

Skandinávské a severské dekorace, hračky a české knihy pro děti. (Brno)

Reparáda

Módní dílna, která se inspiruje ve vintage střizích a celým svým srdcem podporuje myšlenky slow fashion. (Brno)


14. – 16. 12.

Indra Stein

Poháry, medaile, osvětlovací tělesa, florentská mozaika, intarsie, mramorové intarzované stoly i drobné plastiky z kovu, mramoru a drahých kamenů. (Brno)

Hana Novotná

„Nejenom bílá“ – vánoční kolekce porcelánového designu ze studia HN. (Brno)


17. – 20. 12.

Product Statement

Kolekce umění a designu od mladých tvůrců. Studio Šalom, s.polu, Bastl Instruments a další. (Brno)

Feelo Cosmetics

Kompletně přírodní „jedlá kosmetika“ vyráběná ručně, bez testování na zvířatech, bez toxinů. Tělová másla, pleťové krémy, balzámy na rty a na ruce i luxusní oleje. S personalizovanými etiketami jako "mamince", "mám Tě rád", "jsi krásná". (Tišnov)


21. – 23. 12.

iUmeni

Portál současného umění, prodej knih o umění, on-line galerie. Nejširší nabídka publikací, časopisů a katalogů o umění českých i zahraničních nakladatelů. Katalogy českých galerií, aukčních síní, umělecko-průmyslových škol. (Brno)

Magdaléna Ševčík

Zabývá se abstraktní malbou, kterou v posledních letech prezentovala jak u nás, tak také v zahraničí. Představí část svého portfolia – především pak menší a střední malebné formáty a tisky. (Brno)


7. – 23. 12.

Totumo

Šperky, jež jsou inspirovány nekonečnou rozmanitostí jihoamerické přírody. Základním materiálem je Tagua, plod palmy známý také jako rostlinná slonovina. (Brno)

PR text | Foto TIC Brno, Michal Růžička

Štítky TIC Brno, Brněnské Vánoce, December Design Days

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.