čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

V Brně se o víkendu představí elita tatérů z celého světa

Více než dvě stovky přihlášených tatérů ze střední Evropy i celého světa, street food zóna, afterpárty a další doprovodný program. To vše čeká návštěvníky na druhém ročníku Tattoo Grand Prix Brno o víkendu 20. a 21. října na brněnském výstavišti v pavilonu A.

Zájem tatérů byl mimořádný

Tatoo Grand Prix Brno letos vstupuje do druhého ročníku. „Kvůli mimořádném zájmu tatérů i loňskému zájmu návštěvníků jsme akci letos přesunuli do mnohem větších prostor, do pavilonu A1 brněnského výstaviště. I tak musíme ale mnohé přihlášky odmítat,“ uvedl hlavní organizátor akce Marek Menšík.

Na každý motiv desítky zájemců z řad veřejnosti

Stejně tak je to s lidmi, kteří se na akci chtějí nechat potetovat. Na každý nabízený motiv připadají desítky zájemců. „Tatéři často nabízejí hotové motivy a hledají pro ně „jen plátno“. S tím jim pomáháme třeba na facebookovém profilu akce a na každý takový motiv se hlásí řádově desítky zájemců,“ podotkl Menšík.

Česko, Polsko, Rakousko nebo i Filipíny a Japonsko

Jaký je nejčastěji tetovaný námět se prý nedá říct, dají se spíše vypozorovat některé trendy. Nicméně díky tomu, že se jedná o přehlídku toho nejlepšího, co dokáží tatéři na kůži vytvořit, je paleta motivů velmi pestrá. Na letošní ročník, který se koná o nadcházejícím víkendu 20. – 21. října, se přihlásilo 212 tatérů, přičemž nejčastěji zastoupena je Česká a Slovenská republika. Představí se ale také tatéři z Polska, Rakouska, Dánska. Dokonce dorazí i tatéři z Filipín a Japonska. I tak musejí pořadatelé mnoho zájemců odmítnout z kapacitních důvodů.

Organizátoři proto museli vybírat nejlepší z nejlepších. „Pokud bych měl někoho vypíchnout, tak polské studio Inkognito, které přijede v kompletní sestavě sedmi tatérů, což je ojedinělá věc. Navíc majitel studia Tomasz Tofi Torfinski bude mít v pátek 19.10. také tetovací seminář, kde vysvětlí postupy a techniky, které při tvorbě tetování používá a které jej proslavily,“ zdůraznil Menšík.

Vítěze vybere mezinárodní porota složená ze zkušených tatérů z Česka, Polska a Rakouska.

Rozmanitý doprovodný pogram

Stejně jako loni myslí organizátoři i na návštěvníky, pro které připravili doprovodný program. „Našim cílem je, aby se lidé bavili a užili si to, aby zůstali ideálně celý víkend, nejen se prošli mezi stánky,“ zdůraznil spoluorganizátor Mirek Přidal.

Připravena je proto street food zóna, stánky s tematickým zbožím, dětský koutek s programem, cukrárna, vystoupení break dance, pole dance, fire a laser show umělecké skupiny Pyroterra.

„Na sobotní večer jsme přímo v Pavilona A1 připravili i afterparty, kde mimo jiné vyhlásíme výherce návštěvnické tomboly. Hlavní cenou je ručně stavěný gramofon v hodnotě 15 tisíc korun, který věnoval jeden z našich vystavovatelů. Co kus, to originál, původní mechanika v novém kabátě,“ doplnil Menšík.

Soutěž o nejhorší tetování

Letošní zláštností bude také soutěž o nejhorší tetování. Výherce s největší hrůzou na kůži dostane poukaz na laserové odstranění zdarma.

V ceně vstupného sleva na výstavu Alfonse Muchy

Vstupné na akci se dá koupit přímo na místě, tedy před vstupem do pavilonu A1, kde budou tatéři a hlavní program. Cena víkendové vstupenky je 350 Kč, sobota 250,- a nedělní je potom za 200,- Všichni návštěvníci navíc získají slevu na vstupné na výstavu Alfons Mucha: Dva světy.

Foto Marast Music | Zdroj s použitím TZ

Štítky tattoo grand prix, tetování, výstaviště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.