neděle 22. května 2022 Emil

Prosba o pomoc! Fakultní nemocnice v Brně má nedostatek krve

Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice v Brně dnes vydala prosbu směrem k veřejnosti. V těchto týdnech nemocnici schází dárci krve, především pak ti s krevní skupinou A+ a A-.

Nemocnice uveřejnila výzvu dnes na facebooku Tranfuzního oddělení. Ve výzvě prosí především dárce krevních skupin A+ a A-. k co nejrychlejšímu odběru. Objednat se mohou i dárci s jinou krevní skupinou, nemocnice doplňuje zásoby.

Podmínky dárcovství

Dárce musí mít nejméně 18 let a vážit alespoň 50 kilogramů. Nesmí trpět žádným vážným chronickým nebo psychiatrickým onemocněním,  neprodělat žloutenku B, C, není HIV pozitivní, neprodělat malárii, nebýt alkoholik a nesmí patřit do rizikové skupiny (promiskuitní způsob života, uživatel drog). Navíc nesměl být v minulosti v letech 1980-96 více jak šest měsíců v Anglii nebo ve Francii

Aktuálně přitom nesmí být nemocný, zraněný nebo s oparem. Darovat krev nemůže zároveň člověk, kteý bral v posledních 14 dnech antibiotika, byl mu zubařem vytrhnut zub, neměl klíště, nebyl očkován a minimálně 6 měsíců nebyl tetován. 

Autoři | Foto pixabay.com | Zdroj FN Brno

Štítky darování krve, dárcovství, krev, krvní skupina, fakultní nemocnice brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.