Společnost
SpolečnostLáskyplné ovínění. Na festivalu Uprostřed slavili lidé lásku
Letní atmosféru si mohli lidé užít včera v Björnsonově sadu. Odpolední akce Láskyplné ovínění nalákala návštěvníky na desítky druhů vín, kanapky, příjemnou atmosféru a hudební program.
SpolečnostProjekt Na kole jen s přilbou na cyklostezce v Brně
Ve čtvrtek 23. července na cyklostezce u podél Svratky v Brně radila cyklistům Policie ČR společně s Týmem silniční bezpečnosti. Bezpečnost cyklistů je často diskutované téma. Tito účastníci silničního provozu obecně bývají spolu s chodci a motocyklisty považováni za nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu.
SpolečnostNa zdraví! Vznikl nový podcast zaměřený na české zdravotnictví
Nový český autorský podcast Na zdraví nabízí komplexní pohled na české zdravotnictví očima lékařů, ekonomů, vědců, zdravotních sester i pacientů. Tématy, která hýbou naším zdravotnictvím posluchače provede Jan Klusáček.
SpolečnostStát si chce u velkých médií zaplatit dvě miliardy za reklamu na dovolenou v Česku, kampaň začne v druhé půlce prázdnin
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chce utratit dvě miliardy korun za reklamu na dovolené v Česku v médiích, na internetu a billboardech. Uvedl to server Zdopravy.cz na základě materiálu, který MMR poslalo do meziresortního připomínkového řízení. Ministerstvo plán zdůvodnilo propadem cestovního ruchu kvůli koronaviru. Během koronavirové krize zaznamenala propad příjmů i média. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) už v červnu sdělil, že připravuje dotační program na pomoc zpravodajským médiím. Server Neovlivní.cz tehdy uvedl, že podpora by mohla činit právě dvě miliardy.
SpolečnostPOČASÍ NA NEDĚLI: Teploty se vyšplhají ke třicítce
Na konec týdne nás čeká skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Během odpoledne pak začne přibývat oblačnosti, místy se objeví přeháňky nebo dokonce bouřky.
SpolečnostBrněnská zoo plánuje Himalájskou expozici. Slibuje tamní zvířata i buddhistickou kulturu
Zájemci o zážitek z Himalájí už nemusí cestovat téměř deset tisíc kilometrů. Napodobenina oblasti totiž brzo vyroste v Brněnské zoo v podobě Himalájské expozice. Brněnští radní dali nápadu zelenou a zoo tak může začít svůj nápad uskutečňovat.
SpolečnostNemocnice na jižní Moravě kvůli koronaviru postupně zavádí zákaz návštěv
Nemocnice v Kyjově, Břeclavi a Hodoníně zakazují kvůli koronaviru návštěvy. Uvedl to krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO). Od pondělí se k nim přidá znojemská nemocnice, uvedla její mluvčí Petra Veselá. Podle Vojty je možné, že se v pondělí přidají i další krajské nemocnice. Kraj jich zřizuje devět. Ve fakultních nemocnicích zatím zákaz návštěv nebude.
SpolečnostLiga se nedohraje. Zbrojovka naštěstí postupuje, do nejvyšší soutěže půjde se stejným rozpočtem, jako v druhé lize
Nejvyšší fotbalová liga se letos v Česku nedohraje. Ve čtvrtek a v neděli se měla sehrát poslední dvě kola skupiny o záchranu. V opavském týmu se však před včerejším duelem potvrdila nákaza koronavirem u jednoho z hráčů, tým tak musí do karantény a soutěž byla ukončena podle jednoho ze scénářů, na kterém se minulý týden dohodlo grémium Ligové asociace. Zbrojovka v tomto scénáři naštěstí figuruje jako postupující. Černý Petr padl na pražskou Duklu. První liga se příští rok odehraje s 18 týmy. Příbram, Opava ani Karviná sestupovat nebudou.
SpolečnostV Česku je rekordních 5107 nakažených, 137 z nich je z Jihomoravského kraje
Od konce ledna se v Jihomoravském kraji nakazilo 802 lidí, z toho je již 645 osob vyléčených. Ke čtvrtku je v kraji hlášeno 137 pozitivních osob. Hospitalizovaných je 7 lidí, 2 jsou bez příznaků, 4 mají lehký průběh a 1 má střední průběh. Vyplývá to z dat zveřejněných krajskou hygienickou stanicí.
SpolečnostPOČASÍ NA PÁTEK: Horký vzduch a polojasná obloha, k večeru přeháňky
Dnes bude zpočátku polojasno až oblačno, odpoledne se ale místy obloha zatáhne. Postupně pak můžeme na většině území očekávat přeháňky nebo bouřky.







