středa 20. listopadu 2019 Nikola

Společnost

V Brně bude jezdit pivní tramvaj s výčepem

V Brně bude ode dneška jezdit pivní tramvaj s výčepem, lidé v ní budou moci během jízdy pít pivo a občerstvit se. Speciálně upravená tramvaj nabízí 38 míst k sezení a 17 míst k stání, uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

Starobrno letos opět plánuje zvýšení výstavu

Starobrněnský pivovar letos opět plánuje zvýšení výstavu. Má překročit 1,2 milionu hektolitrů piva a přiblížit se současné kapacitě pivovaru, která je 1,3 milionu hektolitrů.

Jihomoravský kraj obdržel nejvyšší možný rating

Jihomoravský kraj má podle agentury Moody´s velmi dobrou schopnost splácet své dluhy a má je dobře strukturované. Proto obdržel stejně jako loni druhý nejvyšší možný rating a nejvyšší, na které může dosáhnout kraj, tedy Aa1.cz, uvedl dnes na...

Ve Vaňkovce začala výstava Jak brněnské nápady mění svět

V brněnském nákupním centru Vaňkovka dnes začala výstava k desátému výročí Jihomoravského inovačního centra s názvem Jak brněnské nápady mění svět.

Ignis Brunensis vyhráli ohňostrůjci ze Švýcarska

Přehlídku ohňostrojů Ignis Brunensis pořádanou v Brně letos vyhrála skupina Sugyp ze Švýcarska. Představení bylo inspirované příběhem lásky, řekl Nicolas Guinand z vítězné skupiny.

Teplárny ve dvou tisících domácností vymění parovody za vodu

Teplárny Brno nechají v létě přepojit 55 bytových domů v centru města z parovodů na horkovodní rozvody. Dodávky teplé vody a případně tepla do zhruba 2000 domácností to neomezí, řekl dnes novinářům ředitel společnosti Petr Fajmon.

Ghettofest v Bronxu kvůli nabitému programu již od 12:30

Pouliční festival Ghettofest, zaměřený na pozitivní zkušenosti ze soužití lidí v takzvané sociálně vyloučené lokalitě, seznámí návštěvníky mimo jiné i s historií místa kolem brněnské ulice Bratislavská.

V zoo se dnes narodilo mládě žirafy

středa, 12. června 2013, 20:41Společnost

V zoo se dnes narodilo mládě žirafy

Dnes se v brněnské zoologické zahradě narodilo mládě žirafy síťované, a to o dva týdny dříve než chovatelé očekávali. Mládě je slabé a zatím se nenapilo colostra (prvního mateřského mléka), které je velmi důležité pro tvorbu jeho imunitního...

Voda v Brněnské přehradě je letos kvalitní

Kvalita vody v Brněnské přehradě je i přes vydatné dešťové srážky z uplynulých dní velmi dobrá a pokud se oteplí, nic nebrání v koupání.

Příběh lásky, skupina Sugyp, foto: Tomáš Kaser

úterý, 11. června 2013, 09:05

Foto: Pavel Kaser
Foto: Pavel Kaser

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.