Počasí dnes29 °C, zítra26 °C
Pátek 19. července 2024  |  Svátek má Čeněk
Bez reklam

Jižní centrum chce uzavřít novou smlouvu s Wannieck gallery

Brněnská městská společnost Jižní centrum chce obnovit spolupráci s galerií Wannieck gallery a uzavřít s jejími představiteli novou nájemní smlouvu na dobu neurčitou. Schválili to dnes na svém zasedání její představitelé.

Zástupce galerie ale bude muset zaplatit jistotu ve výši ročního nájemného. Galerie dostala z prostor vlastněných městskou společností výpověď v únoru kvůli neplacení nájmu a podobné situace se chce Jižní centrum podle předsedkyně představenstva Naděždy Křemečkové vyvarovat.

Wannieck gallery také podle smlouvy bude muset umožnit využití prostor pro koncerty Filharmonie Brno za snížené nájemné a nově zorganizovat dopravu a parkování v areálu.

„Tyto základní podmínky spolupráce byly v minulém týdnu s nájemcem projednány a z důvodu pracovního vytížení nájemce budou jednání o finální podobě smlouvy pokračovat v dalších dnech,“ uvedla Křemečková. Nová smlouva by měla být podepsaná k 1. květnu.

Galerie je od začátku dubna zavřená a sbírky zabalené a připravené k vystěhování. „Smlouva se nyní připomínkuje u právníků. Doufáme, že se to co nejdříve vyřeší a budeme moci znovu otevřít, už kvůli naplánovaným výstavám," řekla ředitelka Wannieck gallery Petra Lekešová.

Nájem by i s novou smlouvou zůstal na 150 tisíc korun měsíčně, stejně jako dříve.

Wannieck gallery spravuje jedinečnou sbírku současného umění. Sídlí v bývalé tovární hale Vaňkovka mezi železničním a autobusovým nádražím a kromě výstav tam pořádala různé společenské akce.

Galerie dlužila v době výpovědi smlouvy městské společnosti zhruba půl milionu korun, druhý den ale dluh doplatila. Proti vystěhování galerie se postavila řada osobností a umělců, vznikla i petice.

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook, Wannieck Gallery

Štítky Wannieck gallery, neplacení, nájem, pronájem, stěhování, Jižní centrum, nová smlouva, galerie, Naděžda Křemečková, Filharmonie Brno, Vaňkovka, Facebook

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jižní centrum chce uzavřít novou smlouvu s Wannieck gallery  |  Politika  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.