Počasí dnes15 °C, zítra16 °C
Úterý 21. března 2023  |  Svátek má Radek

V Brně z výsledků voleb jásá primátorka i hejtman

Budoucí prezident ovládl jihomoravskou metropoli s nadpoloviční většinou hlasů. Kromě občanů oslovil i místní politiky. Výhru Petra Pavla oslavovala brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) i jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), který nástup generála na hrad označil jako začátek konce Andreje Babiše (ANO) v České politice.

Prezidentem České republiky bude moudrý a rozvážný člověk, vyjádřila se k výhře Petra Pavla v prezidentských volbách Vaňková. Generál podle brněnské primátorky ve své profesní kariéře i v předvolební kampani prokázal, že zvládne jednání na nejvyšší úrovni. Zároveň doufá, že jedna z prvních domácích cest prezidenta povede do Brna. „Jsem přesvědčená, že bude spojovat společnost. Prezidentské pravomoci bude vykonávat opravdu zodpovědně a věřím, že bude důstojně reprezentovat a hájit zájmy České republiky,“ uvedla.

Petr Pavel vedl po sečtení hlasů v 95 procentech okrsků ziskem 57,56 procenta. Hejtman Grolich označil jeho vítězství za suverénní. „Generál Pavel je velká osobnost, která pomůže lidi sjednotit. Je to začátek konce Andreje Babiše v české politice,“ poznamenal jihomoravský hejtman.

V Brně Pavlovi hlas hodilo 68,24 procent voličů. Oproti tomu Andrej Babiš dostal 31,75 procent hlasů. Zvolená budoucí hlava státu tentokrát vyhrála i ve všech jihomoravských okresních městech s výjimkou Znojma. V prvním kole voleb ovšem toto prvenství patřilo Andreji Babišovi.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto redakce Drbny

Štítky Petr Pavel, Markéta Vaňková, Jan Grolich, volby, Brno, primátorka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bohuslav Rosendorf

A jásají nebo budou jásat i ti , co povalí natáhnout brka do USA války ? Pochybuji .

Pátek, 10. února 2023, 08:57

Diskutér T.

Jásavá - V Brně z výsledků voleb jásá primátorka i hejtman

Vím, kde se stýká tam u Mělníka
tok řeky Labe s Vltavou,
stráně vonící révou zrající,
zpívají polku jásavou.
Mám jedno přání, ať spěchá zrání,
vždyť radost víno rozdává
a sklenku vína nám připomíná
ta polka jásavá.

Neděle, 29. ledna 2023, 12:43

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.