čtvrtek 26. května 2022 Filip

Miliardář Janeček kandiduje na prezidenta. Budeme vzor pro celý svět, myslí si

Matematik a podnikatel Karel Janeček se bude ucházet o post prezidenta republiky. Oznámil to na dnešní tiskové konferenci. Kandidaturu si plánuje zajistit cestou petičních podpisů. Voličům chce nabídnout vizi úspěšné České republiky, která se může stát vzorem pro Evropu i svět.

Důraz chce klást na vzdělávání, zdraví a spravedlnost

Česko se podle osmačtyřicetiletého Janečka nachází v naprosto klíčovém okamžiku historie a prochází ultimativní zkouškou, ve které musí obstát. „Věřím, že budeme úspěšní a že se tak můžeme stát vzorem nejen pro Evropu, ale i pro celý svět,“ řekl. Voliče plánuje oslovit vizí svobodné, úspěšné a prosperující země. Svou kandidaturu vnímá jako příspěvek k realizaci této vize.

Na svou podporu spustil projekt Tohle jsme my. Za cíl mu dává, aby na základě celospolečenské diskuse vytvořil takzvanou společenskou ústavu pro úspěšnou, sebevědomou a sociálně ohleduplnou budoucnost České republiky. Postavit ji chce na pěti prioritních oblastech, mezi kterými je důraz na vzdělávání, spravedlivý stát nebo zdravý a aktivní život.

Kandidovat chce díky sesbírání petičních podpisů od voličů, potřebovat jich bude minimálně 50 tisíc. Pro jejich získání plánuje otevřít podpisová střediska a v plánu má setkání s co největším počtem obyvatel Česka.

Kritik očkování proti covidu-19

Janeček je spolumajitelem společnosti RSJ, která se zabývá obchodováním s finančními deriváty. Stál u zrodu Nadačního fondu proti korupci nebo Nadačního fondu Neuron na podporu vědy. Neuron se od něj ale loni v listopadu distancoval po jeho proslovu při vyhlášení hudební ankety Český slavík. Janeček v něm mimo jiné kritizoval protiepidemická opatření vlády a případné očkování dětí.

Janeček a pět potvrzených soupeřů

Prezidentská volba by se měla konat na počátku příštího roku, současný prezident Miloš Zeman už funkci po dvou volebních obdobích obhajovat nemůže. Ve veřejném prostoru zaznívají jména asi tři desítek potenciálních kandidátů. Většina z nich dosud oficiálně účast v prezidentském klání nepotvrdila, a to včetně předpokládaných hlavních favoritů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) a bývalého vysokého vojenského představitele NATO a české armády Petra Pavla. Oficiálně kandidaturu oznámil například senátor Marek Hilšer, komik Miloš Knor nebo prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová a advokátka Klára Long Slámová. Tento týden k nim přibyl podnikatel a bývalý redaktor České televize Karel Diviš.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook Karla Janečka

Štítky Česká republika, volby, prezident, Janeček, kandidatura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zbyšek Zabloudil

Na Česko se po Covidu řítí další katastrofa

sobota, 22. ledna 2022, 08:02

Baron Kocharovski

jo, tak na janečka jsme všichni čekali! :-((( voliči jsou sice často "slaboduší jedinci," ale TAKHLE SLABODUŠÍ zase opravdu ne! (to si tedy matematik janeček, opravdu BLBĚ SPOČÍTAL)! :-D

sobota, 22. ledna 2022, 00:11

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.