sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Politika

Ministr Blažek projednával novelizaci trestního řádu

Státní zastupitelství, prokuratura, ale i novelizace trestního řádu byly hlavními tématy setkání v Brně mezi ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) a jeho slovenským protějškem Tomášem Borcem.

ČSSD bude o koalici vyjednávat s KDU-ČSL i komunisty

Jihomoravská ČSSD začne vyjednávat o krajské koalici s KDU-ČSL i KSČM. „Z jednání jsme vyloučili ODS a TOP 09,“ sdělil v pondělí večer Mediafaxu hejtman Michal Hašek.

ODS post senátora neobhájila, ve druhém kole se utkají ženy

Bývalý primátor a senátor Richard Svoboda (ODS) končícího šestiletého funkčního období svoje pokračování v horní komoře parlamentu neobhájí. V brněnském volebním obvodu číslo 59 obsadil z deseti kandidátů až šesté místo. Naopak do druhého kola...

Nejsilnější stranou v kraji je ČSSD, druzí byli komunisté

Letošních voleb se v Jihomoravském kraji účastnilo 37,75 % oprávněných voličů. To je zhruba o pět procent méně než před čtyřmi lety. Lidé rozdělovali přízeň mezi dvacet tři politických stran a uskupení.

Volební průzkumy na jižní Moravě favorizují ČSSD

I když oproti volbám před čtyřmi lety zřejmě oslabí, volební průzkumy uspořádané agenturami před televizní a rozhlasovou debatou s lídry stran, které s největší pravděpodobností zasednou v krajském zastupitelstvu, přesto ukazují, že vítězem voleb...

Prezidentský kandidát Zeman adoptoval pár rosomáků

Miloš Zeman adoptoval v pondělí v brněnské zoologické zahradě pár rosomáků. Kandidát na prezidenta přijel na jižní Moravu propagovat nejen svou vlastní kandidaturu na Hrad, ale i podporovat krajskou kandidátku Strany práv občanů - Zemanovci.

Hacker médiím rozeslal rezignaci hejtmana Haška

Neznámý hacker se v úterý před polednem naboural do e-mailové pošty tiskového oddělení Jihomoravského krajského úřadu a médiím rozeslal falešný e-mail, oznamující rezignaci hejtmana Michala Haška (ČSSD) na většinu politických funkcí.

Hejtman Michal Hašek je ve vážném podezření ze střetu zájmů

Druhý muž sociální demokracie, šéf Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek je dva roky ve vážném podezření ze střetu zájmů. V úterý to napsal internetový deník Insider.

Politici všech stran odsoudili útok na prezidenta Klause

Fatální selhání prezidentovy ochranky. Takový je názor místopředsedy ČSSD Michala Haška na bezprecedentní útok šestadvacetiletého muže, který v pátek odpoledne v Chrastavě na Liberecku vystřelil z airsoftové pistole na prezidenta Václava Klause.

Strany JM chválí sociální systém, opozice vytýká dluh

Jihomoravský kraj podle hejtmana Michala Haška (ČSSD) v uplynulém volebním období posílil zdravotnictví, školství a dopravu. Většina stran se shoduje na tom, že v zásadních otázkách se dělají rozhodnutí napříč politickým spektrem a posílila se...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.