Počasí dnes21 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Před vyprodaným sálem poprvé hrála rocková superskupina

Před vyprodaným sálem brněnského centra Semilasso dnes poprvé vystoupila superskupina složená z hvězd českého rocku. Její členy loni vybrali čtenáři časopisu Rock&Pop a posluchači Radia Beat.

Ač jde o zkušené rockové harcovníky, na jednom pódiu se až do dneška nikdy nepotkali. Hráli vlastní i převzaté skladby. Publikum jejich vystoupení přijalo s nadšením.

V kapele oficiálně nazvané Rock&Pop Supergroup se mikrofonu chopil Kamil Střihavka, na kytaru hrál Michal Pavlíček, na klávesy Roman Dragoun.

Baskytaru svěřili hlasující fanoušci Vladimíru "Gumovi" Kulhánkovi, za bicí usedl Miloš Meier. Zbývajícím členem kapely je houslista Jan Hrubý.

Koncert superskupiny završil program Brněnského beatfestu. Vystoupení začalo skladbou Holka čapni draka od BSP. Následovala třeba slavná "vypalovačka" All Right Now od skupiny Free nebo skladba Láska je jako večernice z repertoáru Vladimíra Mišíka, a to v nezvyklé rockové úpravě.

Právě Mišík dnes superskupině "předskakoval". „Je to kapela snů,“ řekl uznale.

Někteří členové Rock&Pop Supergroup už spolu v minulosti hráli. Střihavka s Pavlíčkem se dobře znají například ze spolupráce v BSP, Kulhánek a Hrubý kdysi v kapele Etc... doprovázeli Mišíka.

Pavlíček s Kulhánkem účinkovali ve Stromboli, kde se objevil i Dragoun, jinak bývalý člen brněnských kapel Progres 2 a Futurum.

Nejmladším členem superskupiny je osmadvacetiletý Meier, který prošel řadou metalových a rockových kapel a vystupuje i s vlastní bubenickou show. Dnes fanoušky ohromil několikaminutovým sólem na bicí.

Celkem se v loňském hlasování objevilo 70 jmen v kategoriích kytara, baskytara, bicí, klávesy, ostatní nástroje a zpěv.

Střihavka mezi zpěváky v užším výběru porazil třeba Dana Bártu nebo Martu Jandovou. Pavlíček mezi kytaristy bojoval s Radimem Hladíkem nebo Lubošem Andrštem.

Zdroj: ČTK

Štítky Vyprodaný sál, Brno, brněnské centrum, Semilasso, supeskupina, rock, časopis, Rock&Pop, radio Beat, hudební skupina, Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Vladimír Mišík, Miloš Meier, Rock & Pop, Jan Hrubý, Roman Dragoun, Free, Marta Verner

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Před vyprodaným sálem poprvé hrála rocková superskupina  |  Kultura  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.