sobota 4. prosince 2021 Barbora

Mladí sboristé z celé České republiky společně zazpívali v Brně

Akustiku nádvoří brněnské Nové radnice v sobotu vyzkoušelo přes pět set padesát středoškoláků. Završili tak třídenní přehlídku gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant. Jako pozdrav městu zazpívali festivalovou znělku s motivem písně Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem.

Gymnasia Cantant s dvacetiletou tradicí je podle pořadatelů jedinou přehlídkou zaměřenou na gymnaziální sbory, jichž v České republice působí několik desítek. Účastníci musejí uspět v regionálních kolech.

Do Brna přijíždějí každý rok ti nejlepší z celé země. "Namátkou jsou to mladí zpěváci z Liberce, Karlových Varů, Českých Budějovic, Vimperku, Prahy, Znojma, Uherského Hradiště, Hodonína, Vsetína, Orlové, Ostravy, Frenštátu pod Radhoštěm a nechybí ani sbor domácí, Mladí madrigalisté z Brna," uvedl Jindřich Svoboda z pořádajícího Gymnázia Vídeňská.

Koncert na nádvoří Nové radnice je tradičním bodem programu, a to kvůli dobré akustice, která mladé hlasy nese přes celé centrum Brna. Kromě festivalové znělky letos zazněla společně nacvičená skladba Bezpečnost od Petra Ebena.

Zájem o přehlídku ani o sborový zpěv jako takový mezi středoškoláky zjevně neupadá. Regionálními koly letos prošlo téměř tisíc dvě stě zpěváků z devětadvaceti gymnázií. Loni jich byla tisícovka ze stejného počtu škol. O něco více je také finalistů.

Zdroj ČTK

Štítky gymnasia, cantant, sbor, nová, radnice, střed, brno, kultura, zpěv, zprávy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.