sobota 24. září 2022 Jaromír

Husa oslaví legendární Baladu pro banditu

Divadlo Husa na provázku připravuje na 11. června celodenní program k oslavě dramatika Milana Uhdeho a skladatele Miloše Štědroně. Pro brněnský soubor napsali například legendární Baladu pro banditu a hru Leoš aneb Tvá nejvěrnější o skladateli Leoši Janáčkovi. Na programu jsou obě inscenace za účasti autorů a dvě diskuze. Završí jej půlnoční přípitek, řekli dnes novinářům divadelníci.

Takzvaný Slávy den je součástí přehlídky Divadelní svět, která je letos věnována prolínání hudby a divadla. "Dospěli jsme k tomu, že pokud se máme v Brně bavit o hudebním divadle, měli bychom poděkovat a projevit úctu právě Milanu Uhdemu a Miloši Štědroňovi," uvedl umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek.

Uhde navíc 11. června přečte v Janáčkově památníku svou novou hru Moc art aneb Všeho moc škodí, kterou Husa na provázku připravuje na příští sezonu jako součást projektu Géniové a podvodníci. Uhdeho text se Štědroňovou hudbou utvoří protiváhu slavné hry Amadeus Petera Shaffera. Husa na provázku ji uvede v Morávkově režii a úpravě zohledňující také film Miloše
Formana.

Do příští sezony divadlo vstoupí dalším ročníkem svého nepravidelného festivalu Divadlo v pohybu. Přehlídka tentokrát připomene 45 let existence divadla a potrvá od 21. do 29. září. Soubor chystá průřez svou tvorbou, připomene české i zahraniční divadelní projekty a pozve řadu hostů, kteří divadlem prošli.

V devíti dnech festival zavítá na různá místa v Brně, Husa na provázku již začala prodávat mimořádné předplatné. Asi největší oslava se uskuteční 22. září v podobě celodenního happeningu. "Chceme dějiny divadla zkomprimovat do intenzivní dvanáctihodinové vzpomínky," uvedl Morávek.

ČTK

Štítky Brno, divadlo, Husa na provázku, oslava, červen

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.