středa 23. června 2021 Zdeňka

Divadlo Husa na provázku oslavilo 45 let

Brněnské divadlo Husa na provázku oslavilo devítidenním festivalem nazvaným Divadlo v pohybu 45 let své existence. Akce s podtitulem Duha v Brně dnes skončila, většina představení byla vyprodaná, sdělila za divadlo Alžběta Nagyová.

Divácky nejnavštěvovanější akcí byl podle ní úvodní dvanáctihodinový blok Den extáze v Domě umění a Domě pánů z Fanalu, který nabídl průřez tvorbou divadla a zúčastnily se jej nejvýznamnější osobnosti s Husou spjaté.

"V rámci festivalu jsme také chtěli upozornit na to, že stále stojíme o pojmenování uličky vedoucí od divadla k Denisovým sadům jménem Václava Havla. Uspořádali jsme tam proto happening a 50 lidí chodilo uličkou s 50 fotografiemi pana Havla," uvedla Nagyová. Přehlídka představení divadla se konala kromě tradičních prostor na Zelném trhu také v pavilonu Anthropos a
ve vile Tugendhat. Tečkou za festivalem byl přípitek 45 litry šampaňského.

I v nadcházející sezóně se diváci v Huse na provázku mají podle Nagyové na co těšit. V listopadu je naplánovaná premiéra hry P-Š-T! aneb Pohádkáři, což je inscenace o televizních pohádkách. "V prosinci budeme mít obnovenou premiéru Betléma a na jaře premiéru Amadea. Budeme čerpat i z Formanova filmu, zahrají si tam otec a syn Donutilovi," řekla Nagyová.

Soubor Husy na provázku hrál poprvé v březnu 1968 v Procházkově síni. Prvními členy byli profesionální hudebníci, herci a studenti uměleckých škol, zejména posluchači JAMU. První festivalová akce pod názvem Divadlo v pohybu se konala roku 1973.

Zdroj ČTK

Štítky divadlo Husa na provázku, Brno, oslavy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.