sobota 30. května 2020 Ferdinand

TIPY NA TÝDEN: Bruslení u Jošta, Mucha, Jitka Šuranská, Ples studentů, Lake Malawi a Lenny

Vánoční trhy jsou v plném proudu a zasytí duše, které dychtí po horkém nápoji, vánoční atmosféře i trošce kultury. A pokud i taky budete chtít více kultury, tak mám pro vás další tipy. A buďte tento týden hodní, nebo si vás odnese čert a máte po koncertech.

Sezóna bruslení je tady! Sklouznout se letos můžete hned na několika místech v Brně. Novinkou je bruslení na Moravském náměstí pod sochou Jošta. Kluziště se otevře poprvé ve středu 6. prosince v 16 hodin.

Na trzích na náměstí Svobody bude několik zajímavých vystoupení. Hned ze začátku týdne, v pondělí 4. prosince, vystopí v Brně již profláklá a přesto milovaná Mucha. Třeba tématicky zahraje i tu o Ježíškovi. V podobném duchu naváže ve čtvrtek 7. prosince Xavier Baumaxa. A na závěr týdne, v neděli 10. prosince, si užijeme trošku folkloru v podání Tria Jitky Šuranské..

Studenti a absoloventi Masarykovy univerzity i ti, co by nejraději nevynechali ani jeden ples za sezónu, mohou v úterý 5. prosince zavítat do Bobycentra na 5. ročník Plesu studentů Masarykovy univezity. Letos se celý večer ponese v kouzelném a pohádkovém duchu.

Brněnští fanoušci kapely Lake Malawi se konečně dočkali! Energická mladá čtveřice završuje rok plný překvapení vydáním prvního LP s názvem Surrounded By Light, které pokřtí v úterý 5. prosince v Brně na Flédě. Speciálním hostem tohoto křtu bude londýnská kapela Banfi a čeští Fred Madison.

Lenny, která letos přebrala hudební cenu Anděl pro zpěvačku roku, oznámila pro Česko a Slovensko tři samostatné koncerty pro tento rok. Písničkářka, jejíž hvězda i v zahraničí stoupá, vystoupí kromě Prahy a Bratislavy také v Brně, kde zahraje ve středu 6.prosince v Sono centru.

 

Autoři | Foto Tomáš Hrivňák

Štítky Tipy na týden, kultura, koncerty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.