úterý 4. října 2022 František

Tipy na víkend: Majáles, MayDays, krásná auta, cyklistika a pietní akt

Čeká nás další prodloužený víkend a s ním i plno možností, jak ho efektivně využít. Brno nabídne rozmanité akce pro mladé i starší generace, zde je pár tipů!

V sobotu je na pořadu oslava jara i studentského života, tedy Brněnský majáles 2017 . Zahájen bude v 10.30 na náměstí Svobody. Průvod pak vyrazí na výstaviště. Bude největší ve čtrnáctileté historii. A na alegorických vozech pojednou vybrané kapely a účinkující, konkrétně Tomáš Klus, Rybičky 48, Marpo & Troublegang, Jelen a Horkýže Slíže,“ uvedl jeden z organizátorů akce David Peštál. Majáles bude vrcholit v podvečer a večer na výstavišti vyhlášením královny, prince a princezny a korunovací krále.

Svátek mají ode dneška také všichni milovníci prken na čtyřech kolech. První letošní MayDays budou balzámem na duši všech, kdo se na svůj skate či longboard celou zimu se slzou v oku jen dívali. Více informací a program akce najdete zde.

Ode dneška do neděle se koná na Masarykově okruhu rakouský šampionát historických a klasických závodních vozů Histo Cup. Celkem se na startovním roštu vystřídá více než 200 vozů, včetně osmiválce McLaren Can Am M1 ze 60. let minulého století.

Již posedmé dorazí 8. května do Bosonoh kolečkáři z celé republiky, aby si připomenuli památku cyklistického reprezentanta Miloše Hrazdíry (1945 – 1990) a oslavili cyklistická výročí letošního roku. Akce Milčovo kolečko začne ve 13.30 v Hoštické ulici, kde cyklista bydlel. Na pořadu bude i intervalový závod pro horská a krosová kola na 3 kilometry. Cyklistům a příchozím zahraje Jiří Helán s kapelou.

V pondělí budou na pořadu pietní akty u příležitosti 72. výročí ukončení druhé světové války, a to v 10 hodin u Kounicových kolejí a ve 14 hodin na Moravském náměstí.

Zdroj: MMB

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.