neděle 4. prosince 2022 Barbora

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Nová Zbrojovka nabízí eventové prostory, jaké jinde nenajdete

PR článek

V širším centru Brna roste Nová Zbrojovka. Areál, který vlastní společnost CPI Property Group, mění prostor bývalé zbrojní fabriky na živou městskou čtvrť. Hotovo by mělo být do 15 let. Už v letošním roce ale nabídla Nová Zbrojovka veřejnosti řadu zajímavých akcí a ukázala, že má rozhodně potenciál stát se jedním z center brněnského kulturního dění.

Když je prostor zážitek

Největší devízou Nové Zbrojovka jsou bezesporu netradiční industriální prostory. Podobné v Brně, ale i celé České republice budete hledat jen těžko. Většina společenského dění se v současné době soustředí do budovy s názvem Hala 76. Ta je jednou z nejstarších v celém areálu. Původně výrobní hala byla postavena již za první republiky, a kromě zbraní se v ní vyráběly také legendární automobily „Zetka“, či traktory Zetor. S pronajímatelnou plochou přes 4 000 m2, která je rozdělena do 3 samostatných hal, nabízí Hala 76 vskutku nekonečné možnosti pro pořádání zajímavých akcí. 

Na atraktivnosti tomuto prostoru přidává i fakt, že příležitost uspořádat zde akci je časově omezená. Do pár let jej totiž čeká rekonstrukce a promění se v administrativní budovu. Nová Zbrojovka tím však své kulturní centrum neztratí. To se již nyní postupně tvoří v prostoru okolo bývalé Kotelny. Ikonická budova s vysokým komínem bude v budoucnu přímo sousedit s rozlehlým náměstím. Právě náměstí a Kotelna by se měly stát společenským srdcem celého areálu. 

Nová Zbrojovka již od počátku projektu volí poměrně velkou míru otevřenosti k veřejnosti. S náměstím tomu není jinak. Jeho nultá fáze je proto od konce září přístupná a lze si ji pronajmout. S 590 m2 venkovní a 155 m2 vnitřní plochy nabízí originální místo pro zajímavé eventy – od koncertů, přes trhy až po menší konference.

Olympiáda, Tom Cruise i Nebál

Akce, které se v roce 2022 v Nové Zbrojovce uskutečnily, nelze dát do jedné škatulky. Ta bezesporu největší se konala již v únoru. U příležitosti zimních olympijských her hostil areál Olympijský festival, kde si veřejnost mohla vyzkoušet hned 10 olympijských sportů od biatlonu až po skokanský můstek a setkat se s českými sportovními esy.

Na jaře Nová Zbrojovka hostila módní přehlídku nové kolekce známé návrhářky Beaty Rajské a hned co se oteplilo, ovládly areál filmy. Svou venkovní letní scénu tu již podruhé mělo Kino Art. Na podzim se pak stala dějištěm dvou nejzajímavějších společenských akcí v Brně. Nejprve hostila vůbec první ročník netradičního večírku Nebál v režii Lidí z Baru a hned záhy se v ní předávaly brněnské michelinské hvězdy na již tradičním Gourmet Brno. 

A jsou tady Vánoce

S blížícím se koncem roku akce v prostoru Nové Zbrojovky ještě nekončí. Po dvou letech to vypadá, že nás opět čekají předvánoční radovánky bez omezení. Pokud se vám nechce tlačit v davu na Svoboďáku, je to právě Nová Zbrojovka, která nabízí příjemnější alternativu. Jejich vánoční strom před budovou ZET.Office se rozsvítí přesně měsíc před Štědrým dnem – ve čtvrtek 24. 11. v 18:00. Slavnostním rozsvícením provede Petr Švancara, nebude chybět svařák, polibky pod jmelím a koledy. 

Rozsvícení stromečku navíc není jediná akce, kterou tento týden Nová Zbrojovka chystá. V pátek 25. 11. pořádá v kavárně Industra charitativní bazárek s designovým oblečením. Výtěžek z bazárku půjde na konta dvou nadací, které Nová Zbrojovka dlouhodobě podporuje. Konkrétně se jedná o Nadační fond Na1Lodi a nadaci BJP Foundation. Pokud máte chuť začít letošní advent dobrým skutkem, rozhodně byste si jej neměli nechat ujít.  

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Nová Zbrojovka, brownfield, event, pronájem, Vánoce, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.