čtvrtek 26. května 2022 Filip

Kam o víkendu na jižní Moravě? Na přehlídku vojáků i výstavu svatebních šatů

Blíží se víkend a s ním i dny, které mnoho z nás rádo tráví s blízkými a rodinou. A protože počasí venkovnímu výletování začalo přát, přichází Brněnská Drbna s pravidelnými tipy na ideální místa k navštívení. Tentokrát zve na na plavbu po Brněnské přehradě, výstavu svatební módy i farmářské trhy.

Výcvik arkebuzírů

Sobota se na nádvoří Příhrádku hradu Veveří odehraje v historickém duchu. Na place se předvedou členové spolku Corneta Moravia, kteří představí výcvik císařských arkebuzírů z období třicetileté války. Návštěvníci uvidí v akci vojáky s chladnými i palnými zbraněmi - arkebuzami, což jsou ručnice kratší než muškety a vybaveny již kolečkovým zámkem. Ponaučí se také o životě vojáků v táboře.


FOTO: Hrad Veveří

sobota 14. května
Bližší informace

Farmářské trhy

Na jarní farmářské trhy, které vznikají pod záštitou Kulturního informačního centra Rosice, bude o víkendu lákat nádvoří rosického zámku. Památka na Brněnsku nabídne v nedělních dopoledních hodinách pestrou škálu čerstvých produktů přímo od českých prodejců. Lidé si mohou přijít nakoupit čerstvou zeleninu, ryby, biopotraviny i květiny. 


FOTO: Pixabay.com/Pexels 

neděle 15. května
Bližší informace

Plavba po přehradě

Blížící se slunečný víkend téměř vybízí také k absolvování plavby po Brněnské přehradě, která probíhá na trase Bystrc – Rokle – Hrad Veveří – Veverská Bítýška a zpět. Po hladině vozí návštěvníky v rámci 76. plavební sezony jednopalubové či dvoupalubové turistické lodě na elektrický pohon. Loňský zájem o plavby, které přes teplé měsíce zajišťuje dopravní podnik, byl v Brně rekordní. 


Foto: DPMB

do konce října 2022
Bližší informace

Kolekce svatebních šatů

Na neobvyklou expozici láká návštěvníky letohrádek Mitrovských v Brně. Tamní prostory se proměnily v přehlídku módy, která mapuje svatební trendy od konce 19. století až po současnost. K vidění jsou historické šaty, dobové závoje a nechybí ani rukavičky se svatebními kyticemi. Součástí výstavy jsou také fotografie či svatební oznámení a menu. Třicet z unikátních originálů patří do sbírky zlínské sběratelky Zdeny Mudrákové.


FOTO: Letohrádek Mitrovských

od 7. května do 6. července
Bližší informace

Ohodnoť článek

Štítky kultura, výlet, víkend, volný čas, zábava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.