pátek 2. prosince 2022 Blanka

Kam o víkendu na jižní Moravě? Na lampionový průvod nebo podzimní výsadbu třešní

První listopadový víkend se na jižní Moravě ponese v příjemném podzimním počasí, které láká k výletování. Brněnská Drbna proto přichází s pravidelnými tipy na místa k navštívení. Tentokrát se můžete přijít podívat na Svatohubertské slavnosti v Boskovicích, užít si lampionový průvod nebo udělat dobrý skutek pro přírodu.

Pro královnu Elišku

Komorní koncert v brněnském Augustiniánském kláštěře na Mendlově náměstí o víkendu připomene pohnutý osud Elišky Rejčky. Za vznikem budovy kláštera, kolem kterého projdou denně tisíce lidí, stála totiž právě jedna z nejvlivnějších panovnic evropské historie. Koncert Ensemble Baroque Quintetu s názem Když jsi ve štěstí zpestří prohlídka knihovny, jež bude doplněna o historický výklad.

6. listopadu v 18:00 (17:30 možnost prohlídky knihovny)
150-250 korun
bližší informace

S lampionem do brněnských ulic

Ty nejmenší o víkendu potěší lampionové průvody, které se v Brně konají pod záštitou Střediska volného času Lužánky. Večerní cesta se světýlky povede například tajemným Wilsonovým lesem v Žabovřeskách, kde na návštěvníky čeká zábavné putování s úkoly. Ještě stejný den si na děti počká také Martin na bílém koni, a to na Lesné v Čertově rokli. Průvody se na různých místech v Brně konají až do 13. listopadu.

7.-13. listopadu
zdarma
bližší informace

Svatohubertské slavnosti v Boskovicích

Rodina Mensdorff-Pouilly zve milovníky historie a dobrého jídla na 11. ročník Svatohubertských slavností, který se koná v areálu zámku v Boskovicích. Akce s bohatým programem nabídne k vidění výstavu loveckých trofejí, vystoupení sokolnické skupiny či ukázku práce s koňmi. Zájemci si vyzkoušejí také laserovou brokovou střelnici. Bohatý program doplní občerstvení i dechová hudba Holóbkova mozeka.

sobota 6. listopadu
vstupné: 100 korun
bližší informace

Podzimní výsadba stromů

Kdo touží strávit první listopadový víkend na čerstvém vzduchu a zároveň pomoci jihomoravské přírodě, může se vydat do okolí Břeclavi. V sobotu i v neděli budou dobrovolníci pod záštitou Ardea Břeclav, pobočky Hnutí Brontosaurus, sázet stromy i keře, které oživí město. Duby, třešně a další dřeviny přibudou u štěrkovny i u železničního přejezdu za sídlištěm Na Valtické. Na pracanty čeká na místě občerstvení.

6.-7. listopadu
zdarma
bližší informace

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Michal Růžička, Patrik Lev, Archiv Zámek Boskovice, MENDELU

Štítky víkend, tipy, výlet, muzeum, koncert, výstava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.