čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Besední dům oživilo 200 kreseb dětí z uměleckých škol

Noty, hudební nástroje, Beethoven i Mozart na papíře. Brněnská filharmonie vystavuje 200 maleb a kreseb, které zaslali žáci uměleckých škol z celé republiky i ze Slovenska. Díla jsou k vidění ve foyer Besedního domu.

Na 400 výtvorů s hudební tematikou přišlo do brněnské filharmonie v reakci na nabídku ilustrovat dětský katalog edukačních aktivit. „Oslovili jsme základní umělecké školy s tím, že nám mohou poslat obrázky od svých žáků. Přišlo nám přes čtyři stovky kreseb, maleb, koláží, což jsme absolutně nečekali," popsala ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová

Z množství přijatých ilustrací pak vzešel nápad na vznik výstavy Chceme být vidět, chceme být slyšet, která oživí nyní nevyužívaný Besední dům. „Vybrali jsme dvě stě kreseb. Bylo nám líto nepodělit se o tu krásu s ostatními. A hlavně v době, kdy děti nemůžou veřejně skoro nic, nám přišlo smysluplnější než kdy jindy ukázat výsledky jejich práce lidem,“ přiblížila lektorka edukačních aktivit Kristýna Drášilová. Obrázky, na kterých jsou konkrétní umělci, chce pak brněnská filharmonie po dohodě s mladými autory věnovat vyobrazeným lidem.

Výstava dětských maleb a kreseb potrvá do konce dubna. Vybraná díla jsou k vidění na sklech foyer Besedního domu tak, aby si je mohli prohlédnout lidé procházející nádvořím. Po načtení QR kódu, který je součástí výstavy, si mohou návštěvníci k prohlížení poslechnout také tematickou hudbu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Archiv Filharmonie Brno

Štítky filharmonie, brno, děti, žáci, výstava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.