čtvrtek 1. října 2020 Igor

Modely Země a Měsíce se vrací na Kraví Horu. Terralóna a Lunalón se tentokrát objeví spolu

Lunalón a Terralóna se zase vrátí k hvězdárně na Kraví horu. Obří modely Země a Měsíce budou k vidění každý den od 10. do 16. srpna v čase od tří hodin do půlnoci a tentokrát se setkají spolu na jednom místě. Atmosféru jako vždy doplní hudba. Návštěvníci mohou zrovna využít i vesmírného promítání nebo si zajít na sci-fi film do letního kina.

Klenoty Brna, obří nafukovací modely Země a Měsíce se opět vrátí mezi lidi. Odpolední procházku tak můžete spojit s pohledem na povrch naší překrásné planety a jejího Měsíce, a to pěkně zblízka. Od tří hodin až do půlnoci atmosféru doladí také hudba. 

Na Kraví horu za vesmírnými modely i filmy

S modely Země a Měsíce si Hvězdárna a Planetárium Brno připravili také projekce. Ať už v digitáriu nebo v letním kině. Tady se můžete dočkat například pohádek pro děti, ale vesmírní nadšenci se dočkají také 3D projekce. Letní kino pak nabídne promítání sci-fi filmů a hororů pro dospělé, které budou zcela zdarma.

Při špatném počasí půjdou balóny k zemi

Země i její souputník se spolu potkají pod širým nebem. Balóny o průměru deset metrů mají rovných 1 047 krychlových metrů a pokud počasí dovolí, budou k vidění celý příští týden. V případě, že Brno navštíví silný vítr, déšť, bouřka nebo kroupy, budou muset balóny zpátky do Hvězdárny, kde pro ně ale není bohužel místo. Zda se na vesmírnou procházku vypravit či ne, bude pravidelně dávat Hvězdárna vědět jak na webových stránkách, tak i na svém facebooku. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Michal Hausknecht

Štítky terralona, lunalon, brno, kraví hora, hvězdárna, vesmír

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.