pondělí 17. února 2020 Miloslava

TIPY NA TÝDEN: Běh na pomoc útulkům, Serial Killer, Hudba z FEKTu, 3v1, Noc vědců a pivní festivaly

Aktuální počasí láká leda tak ke sledování seriálů. Co protentokrát udělat změnu a nesledovat je z postele? Abyste neměli výčitky, tak pak můžete zavítat za vědou a rozšířit si obzory. Případně můžete zahnat podzimní chmury nad historkami ze života nebo sportem pro dobrou věc.

Dan Bárta bude v pondělí 23. září po roce opět v Sono Centru. Můžete se těšit na koncert s novými skladbami z alba Kráska a zvířený prach.

Seriál Killer, festival TV a online seriálové tvorby, začne v úterý 24. září a potrvá až do neděle 29. září. Určitě jste si všimli, že na něj láká i naše socha Jošty! Čeká vás 40 projekcí a několik světových premiér. Doprovodný program se zástupem stand-up komiků, AZ-kvíz se seriálovou tématikou, den s Českou televizí, přednášky ze světa seriálů, Zombie Walk, koncerty i Industry sekce s profesionály z oboru. Seriálové maratony samozřejmě nemohou chybět.

Semestr oficiálně začíná a s tím se pojí samozřejmě párty! Deváté pokračování tradiční Zahajovací Párty Semestru bude v úterý 24. září v Sono Centru a na Flédě

Ve středu 25. můžete pokračovat na Hudbě z FEKTu v prostorách VUT, kde vystoupí například kapela Wohnout a Medial Banana.

S koncem září je také spojený Oktoberfest na Zelňáku. Tak nejezděte do Mnichova, když se dobrým pivem můžete přiťuknout i v centru Brna, konkrétně od středy 25. až do neděle 29. září.

Festival dobrého piva se bude konat i v jiné části Brna, konkrétně u Prýglu. Hotel Rakovec si totiž mezi pátkem 27. a nedělí 29. září připravil pivní festival! Těšit se můžete na spoustu druhů zlatavého moku a hudební doprovod.

Noc vědců 2019 se v Brně, stejně jako v jiných městech Česka, odehraje v pátek 27. září 2019. Akce pro děti a dospělé se koná již od roku 2005 a má za cíl zapojit všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Otevřeny budou brány vědeckých institucí i univerzit a blíže budou představeni vědci a vědkyně a důležitost jejich práce pro společnost. Letošní téma zní: „šetrně k planetě“.

Pil C, slovenský rapper, který se dostal na pomyslné popředí československé scény poměrně rychle a zdárně se na něm i drží, vystoupí v sobotu 28. září na Flédě. Během své poměrně krátké kariéry také vybudoval jeden z nejsilnějších slovenských labelu Comebackgang. Na pódiu se představí i zlínský Čaba Laciga či zpěvačka Annet X.

Máte v sobě lásku ke zvířatům a sportu? Nebo alespoň jedno z toho? V neděli 29. odstartuje v Lužánkách 6. ročník akce Běhejme a pomáhejme útulkům. Užijte si aktivní nedělní odpoledne a zároveň tím přispějte na dobrou věc.

Trojice žen ve složení Štíbrová, Arichteva a Pártlová známá pod přezdívkou 3v1 zavítá v neděli 29. září do KD Rubín. Na internetu vytvořily pořad Tři v jednom, ve kterém přehrávají různé situace ze života, a mají s ním nebývalý úspěch. Spojení těchto dam je fenoménem ve světě humoru a válcuje internet, sociální sítě i poslechovost Evropy 2. Tak přijďte nabrat dobrou náladu, která vydrží po celý další týden.

Štítky Tipy na týden, kultura

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.