úterý 25. února 2020 Liliana

TIPY NA VÍKEND: Exotické ovoce na Zelňáku, nespočet koncertů, closing party festivalu Uprostřed i Letní Filmová škola v Uherském Hradišti

Ještě nevíte, co s nadcházejícím víkendem? Nechte si poradit a navštivte některou ze skvělých akcí, které nám (nejen) Brno opět přináší. Na výběr bude hned z několika koncertů, letního kina i festivalů. Na programu je i Letní filmová škola v Uherském Hradišti!

Poslední červencový víkend přináší dozvuky Vaňkovka Festu. Už dnes si skočte poslechnout Jakuba Děkana, libereckou ikonu tuzemské hudební scény, který společně s Calinem vystoupí na podiu u oblíbeného nákupního centra.

Hned zítra se můžete těšit také na film s Bolkem polívkou Hezké chvilky bez záruky, který představí letní kino u Vaňkovky. 

Nedělní večer si do diáře zakroužkujte červenou fixou hned ze dvou důvodů. Jeden z posledních vaňkovka-festových koncertů si odehraje punkrocková kapela Twin Soul Brothers a následně po nich to na stage rozjede skupina Dunaj. 

Užijte si swingový večer s Ondřejem Havelkou & Melody Makers v neděli 28. července v Biskupském dvoře. Těšit se můžete na autentickou interpretaci populární swingové hudby od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje skladby širokého žánrového spektra, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, od kostýmů a účesů interpretů až po celkovou režií představení.

Pokud rádi objevujete cizokrajné chutě, nezapomeňte se v sobotu zastavit na Afrických trzích na Zelňáku. V Tržnici se pro zájemce otevře svět čerstvého tropického ovoce, voňavého koření a speciálních míchaných drinků. Víte, jak sladký dokáže být ananas, jak chutná uzrálé dračí ovoce a jak máslové dokáže být správně vypěstované avokádo? A zkusili jste už někdy drink z limetky a čerstvé cukrové třtiny? Rozhodně potěšíte své chuťové buňky. 

Festival UPROSTŘED si pro vás přichystal closing party k výstavě Laterna magika! Neděle bude od rána prošpikovaná úžasným programem, piknikem počínaje a spoustou koncertů i tanečními a divadelními šou konče. Něco na zub zařídí palačinkárna Panksy, Čajovna Za zrcadlem  nebo food truck 4pokoje

Dneškem začíná také Letní filmová škola v Uherském Hradišti! Pokud máte rádi filmy a festivalovou atmosféru, určitě si do do malebného města zajeďte. Čeká vás porce skvělých filmových zážitků, zajímavé workshopy, koncerty, divadelní představení i slavní hosté. Budeme vám průběžně doplňovat tipy z programu, abyste nebyli o nic ochuzeni!

V rámci LFŠ se v galerii Slováckého muzea můžete těšit i na designový prodejní festival PLACE market, kde seženete krásné autorské kousky mladých designerů z Česka. 

 

Foto TIC BRNO

Štítky LFŠ, Zelný trh, ovoce, Ondřej Havelka, Jakub Děkan, Uprostřed, koncert, Twin Soul Brothers, Dunaj

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.