středa 19. února 2020 Patrik

Pokračování dvoudílného filmu o Marii Terezii se natáčí v Brně. Filmaři zvolili Mahenovo divadl o

Filmové zpracování cesty Marie Terezie k trůnu se dočkalo nejen u českých diváků velké obliby. Nyní se natáčí pokračování. Vhodné lokality našli filmaři především na Znojemsku. Mezi další místa patří Valtice, Kroměříž a brněnské Mahenovo divadlo.

Mahenovo divadlo v Brně poskytlo své interiéry na natáčení pokračování příběhu Marie Terezie a přeměnilo se tak na sál plný bohaté výzdoby a dobových kostýmů.  

Oproti prvním dílům nabídne nová série pohled na postavení ženy v politice, volbu mezi zájmy kariéry a rodiny nebo konflikt morálky v rozbouřené Evropě. „Život Marie Terezie je opravdovou studnicí příběhů, které v sobě nesou témata důležitá i pro současného diváka,“ vysvětlil ředitel vývoje pořadů České televize Jan Maxa.

Díly jsou zasazené do období let 1741 až 1745 během válek o rakouské dědictví, které panovnice o nástupnictví na trůn Habsburské monarchie vedla se sousedními zeměmi.  Pokračování je tedy dramatičtější a temnější, přeci jen ale tvůrci ponechali i prvky z prvních dvou dílů. „Zachovali jsme původní prvky jako je láska, humor a politikaření na Habsburském dvoře,“ dodal Jan Maxa.

K nejvýraznější změně v obsazení došlo u Marie Terezie

Ke změnám došlo i v hereckém obsazení. Místo Marie-Luise Stockinger se role habsburské panovnice ujala rakouská herečka Stefanie Reinspergerová. Novou postavu ztvární i David Švehlík. Františka Štěpána, manžela Marie Terezie si opět zahraje Vojtěch Kotek. „V nových dílech bude mít moje postava větší roli. Více se projeví jeho obchodní zručnost a stane se zajímavým hráčem na politice,“ líčí svoji postavu Vojtěch Kotek. Mezi další herce patří Zuzana Stivínová, Táňa Pauhofová, Zuzana Mauréry a další. Scénáře se kromě Mirky Zlatníkové nově ujala i Lucie Kopecká.

Dvoudílný film vzniká ve spolupráci několika středoevropských zemí, což je patrné i z hereckého obsazení. První dva díly Marie Terezie sledovali diváci v Česku, Rakousku, Maďarsku, na Slovensku i ve Francii. „Je to opravdu výjimečný projekt, který se těšil divácké oblibě, za což jsem velmi rád,“ popisuje úspěchy režisér Robert Dornhelm.  

Další těžké chvíle, které panovnici čekají jak v manželském vztahu, tak i na bitevním na poli, budou filmaři opět točit na jižní Moravě. Filmaři naznačili, že by do televizí mohlo pokračování Marie Terezie vstoupit během jednoho roku.

Štítky Marie Terezie, Mahenovo divadlo, natáčení

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.