pátek 3. července 2020 Radomír

TIPY NA VÍKEND: Skotské hry, Zombie walk, Festival kamionů, Cakefest a Noční běh Brnem

Venku je Babí léto jako z obrázku, ideální čas se pořádně provětrat. V Brně a okolí se toho přitom děje víc než dost! Na své si přijdou sportovci i mlsalové.

Pokud o víkendu vyrazíte na Kravák, nedivte se vysokému počtu mužů v sukních. Kilt, podkolenky a dudy totiž budou základním dresscodem na MonteBú Highland Games – skotských horalských hrách. V nich v sobotu od 10 hodin malí i velcí účastníci poměří své síly v tradičních siláckých disciplínách, jako je vrh kamenem do dálky, hod balíkem sena do výšky, farmářský běh i v královské disciplíně hodu kládou. Sportovní část akce pro rodiny s dětmi vychází z tradičních klání, která probíhají dodnes po celém Skotsku. 

V barokní brněnské věznici, neblaze proslulé v obou totalitách minulého století, se představí festival program rezonující s historií a odkazem tohoto místa. Pořadatelé chtějí také přispět k současné debatě o smysluplném využití unikátních prostor. Kompletní program, který zahrnuje divadla, koncerty, přednášky i besedy naleznete na FB události Festival ve věznici.

Máte rádi dortíky a cukrovinky všeho druhu? Pokud ano, srdce vám zaplesá. Na Malé Americe se koná Cakefest. V ceně vstupenky se můžete těšit na 10 ochutnávek těch nejlahodnějších dortů, cupcakeů, makronek a mnoho dalšího. Akce trvá v sobotu od 10 do 17 hodin a svými hlasy vyberete toho nejlepšího ze soutěžících.

Pokud jste spíše sportovní typy, oceníte hlavně noční program v centru Brna. A střihnout si rovnou můžete 5 nebo 10 mil. Noční běh Brnem je již tradiční akcí, která závodníky provede hradem Špilberk a jeho přilehlým okolím. Startuje se v sobotu ve 20 hodin na ulici Husově. Tento závod se běží v rámci festivalu Brněnské dny pro zdraví , který se koná do konce září a a ve svém 24. ročníku nabídne celkem 100 akcí připravených ve spolupráci s téměř 70 organizacemi. 

Kamiony se neschází jen na odpočívadle u benzínky, ale i na vlastním festivalu! Czech Truck Show začne v Komárově v Areálu Hněvkovského v pátek 21. září a skončí až v neděli 23. září. A nebude to jen o kamionech. Vystoupí zde hudební skupiny Slza, Mandrage, Vypsaná Fixa, Wohnout, Horkýže Slíže, Marpo troublegang, Rybičky 48, Arakain, Dymytry, Doga, Morčata na útěku, Portless a mnoho dalších.

A další trucky zaparkují od pátku 21. září do neděle 23. září u Vaňkovky. Tyto ale budou plné jídla! Jedná se o první ročník Food Truck Festival Brno. Netradiční stánky s jídlem slibují i podobně originální nabídku pokrmů.

Konec léta, začátek podzimu i školního roku může být náročný. Některé to poznamená natolik, že se z nich stanou chodící zombie, doslova! V sobotu 22. září nás čeká Zombie Walk, který začne u Tržnice Brno.

Co takhle večerní zábava, která někomu pomůže? Koncert s názvem Hudbou a tancem Společně k úsměvu, jež se koná na podporu onkologicky léčených dětí, bude v neděli 23. září v Sono Centru. Na koncertě vystoupí Tereza Mašková, Hana Holišová, Robert Jícha a mnoho dalších, včetně taneční skupiny Magic Free Group.

Autoři | Foto Skotskehry.cz

Štítky tipy na víkend, skotské hry, jídlo, zombie walk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.