pondělí 25. května 2020 Viola

TIPY NA TÝDEN: Food Truck Festival, Malalata, Czech Truck Show, Společně k úsměvu a Zombie walk

Jak pozná pracující začátek semestru vysokých škol? Rozjezdy jsou plné studentů a nováčci vždy v celou zmateně přebíhají po nádraží a snaží se zjistit, který rozjezd je vlastně jejich. A když trefí číslo, tak obvykle alespoň popletou směr. Doufám, že já se výrazně lépe trefím do vkusu s tipy tohoto týdne.

Ale začátkem semestru se pojí také zahajovací párty, kde jsou vítání i nestudující. Sedmé pokračování Zahajovací párty semestru bude v úterý 18. září v Sono Centru a na Flédě. Na Flédě se můžeš těšit na živá vystoupení v kapel, v Sono Centru tě budou bavit DJs.

Další studentská párty, tentokrát pod záštitou VUT, bude ve středu 19. září Hudba z FEKTu. Jak název napovídá, akce bude na Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. Vystoupí zde kapela UDG a další méně známé, avšak nadějné skupiny.

Jana Uriel Kratochvílová je jednou z nejexcentričtějších a nejdivočejších žen československé hudební scény posledních dekád. Zpěvačka s nezaměnitelným zjevem, ale především hlasovým projevem zavítá i se svým hudebním uskupením Illuminati.ca ve čtvrtek 20. září na Flédu.

Brno přehlasovalo Prahu! Tak by se dala podat Strongbow Cider Party, kterou si lidé odhlasovali, že chtějí v Brně. Což samozřejmě není žádné překvapení, když srovnáme Brno s Prahou. Ve čtvrtek 20. září na BVV vystoupí Klára Vytisková, zahraje DJské duo Malalata a cider poteče proudem.

Kamiony se neschází jen na odpočívadle u benzínky, ale i na vlastním festivalu! Czech Truck Show začne v Komárově v Areálu Hněvkovského v pátek 21. září a skončí až v neděli 23. září. A nebude to jen o kamionech. Vystoupí zde hudební skupiny Slza, Mandrage, Vypsaná Fixa, Wohnout, Horkýže Slíže, Marpo troublegang, Rybičky 48, Arakain, Dymytry, Doga, Morčata na útěku, Portless a mnoho dalších.

A další trucky zaparkují od pátku 21. září do neděle 23. září u Vaňkovky. Tyto ale budou plné jídla! Jedná se o první ročník Food Truck Festival Brno. Netradiční stánky s jídlem slibují i podobně originální nabídku pokrmů.

Konec léta, začátek podzimu i školního roku může být náročný. Některé to poznamená natolik, že se z nich stanou chodící zombie, doslova! V sobotu 22. září nás čeká Zombie Walk, který začne u Tržnice Brno.

Co takhle večerní zábava, která někomu pomůže? Koncert s názvem Hudbou a tancem Společně k úsměvu, jež se koná na podporu onkologicky léčených dětí, bude v neděli 23. září v Sono Centru. Na koncertě vystoupí Tereza Mašková, Hana Holišová, Robert Jícha a mnoho dalších, včetně taneční skupiny Magic Free Group.

Autoři | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno

Štítky Tipy na týden, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.