středa 27. května 2020 Valdemar

TIPY NA TÝDEN: Kubánský festival, Festival jídla a pití na Svoboďáku, Slavnosti moře a Znojemské vinbraní

Užijte si slunný začátek podzimu s nějakou dobrotou v jedné ruce a skleničkou vína v druhé. A užívejte si vůni pomalu odcházejícího léta. I když je možné, že o víkendu ucítíte ve vzduchu bylinkové tóny. Že ještě nechcete upustit od léta? Přeneste se aspoň pocitově na Kubu, tam je léto věčné.

Urbex je poznávání opuštěných míst a objektů, které vznikly lidskou činností. Má vlastně jenom jedno základní pravidlo: „Neodnášej nic než fotky, nenechávej nic než stopy“. A v Brně máme tolik opuštěných krásných budov, že o tom ani nevíte. Chcete je poznat? Ve čtvrtek 13. srpna bude vernisáž výstavy Fenomén Urbex II: Brno Objektivem Urbexerů v klubu Leitnerova.

Kubánský festival Vibes of Havana dorazí 15. září i do brněnského prostoru Malá Amerika. V rámci něj se návštěvníci mohou těšit na rozmanitý program zahrnující koncerty interpretů jako N.O.H.A. nebo Kapitán Demo, zatančit si ale budou moct také salsu a bachatu. Součástí akce budou i autentické pokrmy, pravé kubánské drinky nebo party v režii Doris Martinez.

Park na Kraví hoře přivítá již po deváté největší akci věnovanou grilování čerstvých mořských ryb a darů moře. V sobotu 15. a v neděli 16. září budete mít možnost ochutnat pokrmy, které se ještě nikdy na slavnostech nepodávaly. Záplavu nejrůznějších chutí doplní bohatý doprovodný program, soutěže a spousta hudby.

Festival nemusíte mít spojený jen s nelibými vůněmi, o čemž vás přesvědčí Festival Aromaterapie & Bylinky. V neděli 16. budou v Otevřené zahradě připraveny přednášky, workshopy, aromajarmark, bylinková gastrozóna i program pro děti.

Pět dnů pro vaše chuťové pohárky a společenské radovánky v centru Brna vás čeká tento týden. Otvírejte kalendáře a piště si že 11. až 15. září bude Food & Drink Fest na Svoboďáku. Čeká vás nabídka restaurací, street food dobroty, vinařství, pivovary a také něco ostřejšího. Pochutnají si zde i ty nejnáročnější jazýčky, vybírat můžete z více jak 40 stánků.

Ve dnech 14. až 16. září 2018 přivítá město Znojmo krále Jana Lucemburského, náměstí ožijí hudbou, tancem a rytířskými turnaji, noc prozáří stovky pochodní a víno poteče proudem. Nechystá se nic jiného než Znojemské historické vinobraní. Pokud jste minulý týden nestihli Mikulov, tak nyní máte ještě jednu možnost zavítat za vínem na jih Moravy.

Autoři | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno

Štítky Tipy na týden, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.