středa 20. října 2021 Vendelín

Včera na železnici zemřeli tři lidé, poslední u Blanska

Rychlík v pondělí večer na Blanensku srazil a usmrtil člověka, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Po části hlavní železniční trati mezi Brnem a Českou Třebovou kvůli nehodě jezdily vlaky víc než tři hodiny po jedné ze dvou kolejí. Střety s vlakem si v pondělí v Česku vyžádaly tři oběti.

Nehoda zastavila provoz po jedné koleji mezi Letovicemi a Skalicí nad Svitavou v pondělí krátce po 20:30, na obě koleje se vlaky vrátily zhruba deset minut před půlnocí. Člověka srazil rychlík jedoucí z Prahy do Brna, podle Drápala to bylo na místě veřejnosti nepřístupném. Vlaky měly podle internetových stránek Českých drah kvůli nehodě zpoždění pět až 20 minut, spoj EuroCity Antonín Dvořák z Vídně do Prahy byl odkloněn přes Havlíčkův Brod.

Po střetu s vlakem v pondělí v Česku zahynuli tři lidé, jeden z nich v autě. Před pátou hodinou ranní zemřel člověk na železniční trati mezi Bystřicí a Třincem v Moravskoslezském kraji, osmatřicetiletý řidič se stal po půl deváté obětí střetu osobního auta s vlakem na železničním přejezdu v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. V autě s ním cestovalo i dítě, které bylo kvůli zranění převezeno do nemocnice. Zraněna byla i devětatřicetiletá žena, kterou vlak srazil brzo ráno mezi Kroměříží a Zborovicemi ve Zlínském
kraji.

Zdroj ČTK

Štítky železnice, přejetý, dráha, vlak, Blanensko, Brno, Česká Třebová, zprávy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.