neděle 2. října 2022 Olívie / Oliver

Seniorbus přiveze důchodce na farmářské trhy zdarma

Seniorbus rozšířil od měsíce října stávající trasu o další jízdu mezi hřbitovem, centrem a Husovou ulicí. Byly přidány také dvě nové zastávky - na Nádražní ulici (před bývalou hospodářskou školou) a v ústí Švehlovy ulice do Čechovy ulice.

Naopak na trase ve Slatině byly vynechány některé nepotřebné zastávky, kde však řidič v případě potřeby na požádání zastaví. Jednotlivé zastávky jsou doplněny o názvy zastávek.

„Během tří měsíců, kdy byl tento projekt zahájen, jsme obdrželi od šlapanických seniorů řadu připomínek. Po jejich vyhodnocení jsme jízdní trasu doplnili a upravili. K dnešnímu dni bylo vydáno již 168 seniorkaret,“ uvedl starosta Šlapanic Jaroslav Klaška.

Poplatky za seniorkarty pro využívání seniorbusu  jsou individuálně odstupňovány podle daných kriterií. Lidé ZTP, TP a lidé nad 80 let mají jízdné zdarma.

Seniorbus, který pomáhá hůře pohyblivým spoluobčanům, zejména seniorům, dostat se z místa svého bydliště na zdravotní středisko, poštu, městský úřad, hřbitov, do domu s pečovatelskou službou a do Slatiny, jezdí od pondělí do pátku od 8 hodin ze sídliště na Brněnské ulici.

Mimořádně bude seniorbus jezdit v sobotu 20. října, kdy se budou konat v Městském parku farmářské trhy. Využívat ho budou moci všichni senioři zdarma, včetně těch, kteří nejsou držiteli seniorkaret.

Napsala Jitka Nevrklová

Štítky Seniorbus, senioři, Šlapanice, Brno, farmářské trhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.