čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Opravy ulice Milady Horákové se zpozdí

Brněnští radní znovu vypsali výběrové řízení na opravy jedné z důležitých dopravních tepen ve městě, ulice Milady Horákové. Rekonstrukce, která ulici na deset měsíců uzavře, bude stát zhruba 205 milionů korun a měla by začít v únoru 2014.

Původně měly opravy začít letos v létě. O novém tendru informoval náměstek primátora Robert Kotzian. Výběrové řízení na rekonstrukci město kvůli komplikacím před časem zrušilo.

„Pokud půjde vše podle plánu, tak by se s pracemi mohlo začít za deset měsíců. Opravy potrvají rok,“ uvedl Kotzian.

Minulé výběrové řízení zkomplikoval složitý problém v elektronickém podepisování a následný podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). „Než bychom dlouze čekali na rozhodnutí, tak jsme se rozhodli řízení zrušit a vypsat jej znovu,“ řekl Kotzian.

Ulice Milady Horákové odvádí dopravu z centra města směrem na Svitavy a do severovýchodních částí Brna. Opravovat se tu bude kanalizace, asfalt, vodovody, chodníky i zastaralá tramvajová trať. 

Po nové trati budou moci tramvaje jezdit rychleji a na vozovce bude odhlučněný asfalt. Podle informací Dopravního podniku města Brna neprojedou při rekonstrukci ulicí ani tramvaje a autobusy.

Zdroj: ČTK

Štítky silnice, stavby, opravy, ulice Milady Horákové, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.