Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Úterý 26. září 2023  |  Svátek má Andrea
Bez reklam

Na jaře bude pokračovat oprava úseku dálnice D1 okolo Brna

Dálnice D1 se zhruba na přelomu března a dubna opět částečně uzavře mezi 194. a 199. kilometrem ve směru na Prahu. Stavbaři budou pokračovat v opravách vozovky a mostů, se kterými začali na podzim.

Ve druhé polovině roku by se měl začít opravovat tentýž úsek ve směru do Vyškova. Řidiči budou muset s omezením počítat tři měsíce, v jednom směru budou v provozu dva pruhy, v opačném jeden.

„Práce tady trvají déle, protože se musí ještě repasovat mostní závěry,“ vysvětlila Pavla Polláková z Ředitelství silnic a dálnic.

Zakázka v hodnotě 92 milionů korun na opravu dálnice v tomtéž úseku ve směru na Vyškov se bude zadávat březnu. „Chtěli bychom opravovat ve druhé polovině roku, ale záleží, jestli se nějaká firma odvolá, což je teď téměř vždycky,“ uvedla Polláková.

Připravené jsou také projekty na opravu dálnice mezi 220. až 225. kilometrem ve směru na Prahu a mezi 214. až 220. kilometrem v opačném směru.

Není však jisté, zda na opravy těchto úseků budou letos přiděleny peníze. V těchto případech se nejedná o části velké rekonstrukce dálnice D1, ale jen o dílčí opravy.

Zdroj: ČTK

Štítky ŘSD, Dálnice D1, Brno, oprava, stavba, silnice, dálnice, Praha, Vyškov, Ředitelství silnic a dálnic

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na jaře bude pokračovat oprava úseku dálnice D1 okolo Brna  |  Doprava  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.