Počasí dnes14 °C, zítra10 °C
Sobota 1. dubna 2023  |  Svátek má Hugo

Město vyčlenilo na zlepšení cyklodopravy pět milionů

Brno se letos chystá investovat do cyklodopravy pět milionů korun, za tři roky to bude dohromady 28 milionů. Půjde především o zprůjezdnění dosud jednosměrných ulic, možnost vjezdu pro cyklisty tam, kde byl zákaz vjezdu, a vyznačení cyklopruhů.

„Jedná se o pozitivní změny. Je to pozdě, ale přece,“ řekl předseda sdružení Brno na kole Martin Špaček. Při jednání sdružení zástupce magistrátu přesvědčilo, že investice je potřeba přesunout z okrajových částí města do širšího centra.

„Prioritou je, aby se cyklista dostal do této oblasti bezpečně, což zatím příliš nejde. Opatření, která se letos chystají, k tomu částečně přispějí. V okrajových částech je slabší doprava, tudíž pro cyklisty bezpečněji,“ sdělil Špaček.

K plánovaným opatřením patří například možnost průjezdu přes Malinovského náměstí od Divadelní k Benešově, průjezd Údolní kolem fakulty sociálních studií, obousměrně budou cyklisté jezdit po Jaselské a Marešově.

„Myslím, že nakonec bude úspěch, když se z 28 milionů stihne prostavět polovina. Navíc ve srovnání s Ostravou je to minimální částka. Tam schválili tříletý příspěvek na cyklodopravu 510 milionů,“ řekl Špaček.

„Požadavkům odborné veřejnosti se snažíme vycházet vstříc. Problematiku řešíme s ohledem na bezpečnost provozu a rozpočtové možnosti města,“ doplnil náměstek primátora Robert Kotzian.

Sdružení už zítra tradičně pořádá cyklojízdu městem k zahájení sezony a k podpoře cyklodopravy. Její start je v 17 hodin na Moravském náměstí.

Zdroj: ČTK

Štítky doprava, cyklodoprava, Brno, investice, sdružení Brno, cyklista, Robert Kotzian

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.