pátek 22. října 2021 Sabina

Brno na podzim zahájí první etapu přeložky tramvaje do Plotní

Brno na podzim zahájí první etapu přeložky tramvajové tratě z ulice Dornych do Plotní ulice. Díky tomu se tramvaj více přiblíží budoucímu vlakovému nádraží, které město prosazuje v odsunuté poloze u řeky.

První etapa za 50,3 milionu korun zahrnuje výstavbu nové komunikace, chodníků a most. "Vznikne ulice, která spojí Dornych a Masnou a poslouží v budoucnu i jako objížďka při druhé etapě," sdělil ve středu náměstek primátora Robert Kotzian.

Překážkou této etapy byl dlouho výkup pozemků v někdejším velkém průmyslovém areálu. Klíčová byla smlouva se společností SIK Metal, která nyní od města obdrží 47 milionů. Výkup pozemku umožní rozšíření komunikace na Dornychu a vznik silnice, která obslouží vnitroblok. "První etapa navazuje na ještě nedokončenou nultou, v níž se demolovaly opuštěné objekty a stavěla kanalizace," uvedl Kotzian.

Celkové náklady na přeložení tramvajové trati jsou 2,1 miliardy korun a podle původních předpokladů už mělo být hotové. Nová trať zjednoduší přístup do Komárova a zlepší přístup k nově vznikajícím stavbám v takzvaném Jižním centru.

První etapa by měla skončit na podzim příštího roku. Radní dnes také schválili vypracování záměru na výběr firmy, která aktualizuje projektovou dokumentaci pro stavební povolení a zpracuje dokumentaci pro druhou až čtvrtou, tedy závěrečnou etapu projektu. "Teprve poté můžeme dál stavět a celý projekt uskutečnit," doplnil Kotzian.

Zdroj ČTK

Štítky tramvaj, plotní, stavba, trať, brno, zprávy, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.