Počasí dnes21 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Až pět let vězení hrozí řidiči, který vytlačil auto na svodidla

Až pět let vězení hrozí řidiči jaguaru, který v Brně po předchozím konfliktu vytlačil dodávku na svodidla, a způsobil tak zranění dvou pasažérů. Kolize se odehrála před týdnem, řidič z místa ujel. Policisté jej dopadli ve čtvrtek. Muž přečkal noc v policejní cele a v pátek si vyslechl podezření z trestných činů ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci a poškození cizí věci, uvedl dnes policejní mluvčí Pavel Šváb.

Minulé pondělí kolem 18:00 stála obě auta v koloně v Žabovřeské ulici. Řidič jaguaru telefonoval a nereagoval na pohyb kolony ani poté, co jej na to ostatní řidiči upozornili. "Následně došlo ke konfliktu obou posádek. Dodávka stojící jaguar objela a mířila směrem do centra," popsal Šváb. 

V místě, kde se silnice rozšiřuje na dva pruhy, pak řidič jaguaru dodávku dojel a nevybíravým manévrem vytlačil na betonová svodidla. Dva zraněné ze sedmičlenné osádky převezla sanitka do nemocnice. Svědkové policistům sice popsali okolnosti nehody a podobu řidiče, z registrační značky si však pamatovali jen písmeno a jedno číslo. 

Přesto se dopravní policisté po několikadenním procházení evidencí dostali na stopu majitele vozidla. Při telefonickém kontaktu vše popřel. Ve čtvrtek jej však policisté zadrželi na Lesné a opodál našli také zaparkovaný poškozený jaguar.

Případy agresivních řidičů nejsou v posledních letech výjimečné. Podnikatel Aleš Trpišovský nesmí za agresivní jízdu a ohrožování pomalejších řidičů na D1 sedm let řídit. Dvouleté vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky Trpišovskému na základě amnestie prominul Krajský soud v Praze. Pětiletý nepodmíněný trest vyměřily soudy Luboši Lacinovi, jenž z dálnice D1
vytlačil pomaleji jedoucí vozidlo.

Krajský soud v Brně v květnu poslal na tři roky do vězení muže, jenž loni prudkým brzděním donutil zastavit autobus městské hromadné dopravy. Způsobil tak pád a zranění pětaosmdesátileté pasažérky autobusu.

Zdroj ČTK

Štítky doprava, nehoda, policie, Brno, věznice, Pavel Šváb, Luboš Lacina, Dálnice D1, Krajský soud v Praze, Krajský soud v Brně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Až pět let vězení hrozí řidiči, který vytlačil auto na svodidla  |  Doprava  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.