Dnes, 09:30
Příprava stavby tramvajové trati z Bystrce na sídliště Kamechy vstupuje do nové fáze. Od pondělí je ve Vejrostově ulici uzavřený jeden jízdní pruh kvůli přeložkám sítí, od soboty omezí práce i provoz tramvají číslo 1 a 3.
Příprava stavby tramvajové trati z brněnské Bystrce na sídliště Kamechy od pondělí poprvé zasáhne i do provozu. Ve Vejrostově ulici v Bystrci je od pondělního rána kvůli přeložce inženýrských sítí uzavřený jeden jízdní pruh. Dopravní podnik města Brna o tom informoval v tiskové zprávě, podrobnosti k dopravním opatřením jsou dostupné i na webu Kopeme za Brno.
Vejrostova ulice je hlavní přístupovou cestou na sídliště Bystrc i Kamechy. Aby byl zásah do provozu co nejmenší, budou stavebníci pracovat ve dvou navazujících etapách, vždy po přibližně 300 metrech. Provoz bude kyvadlový a řídit jej bude semafor. Místní budou mít možnost využít i objízdné trasy.
Středa, 26. února 2025, 17:05
Obyvatelé brněnského sídliště Kamechy se dočkají rychlejší a pohodlnější dopravy. Začala stavba nové tramvajové trati, která napojí Kamechy na smyčku Ečerova. Projekt za 1,8 miliardy korun zahrnuje i tunel a většinu nákladů pokryje evropská dotace....
Od soboty 18. října zasáhnou přípravné stavební práce i do provozu tramvají číslo 1 a 3. Linka 1 bude ukončena ve smyčce Rakovecká, linka 3 bude ze zastávky Přístaviště prodloužena přes zastávky Kubíčkova a Ondrouškova do úvrati, která vznikne na současné výstupní zastávce Ečerova.
Přeložky inženýrských sítí a terénní práce v místě budoucího tunelu jsou naplánované na letošní podzim, v prvním pololetí příštího roku začne samotná ražba tunelu, úpravy silnic, stavba lávek a mostů přes tramvajovou trať i opěrných zdí podél trati. Hotovo by mělo být na konci roku 2027.
Nová trať za 1,8 miliardy korun bez DPH, která výrazně zlepší obsluhu stále se rozrůstajícího sídliště Kamechy na brněnské periferii, bude měřit 1,4 kilometru. Její součástí bude tunel dlouhý 320 metrů. Za krátkou dobu půjde o třetí tramvajový tunel v Brně. Jeden prochází pod Wilsonovým lesem podél Žabovřeské ulice, druhým jezdí tramvaje k bohunické nemocnici.
Pondělí, 29. září 2025, 19:00
Očekávaná stavba tramvajové trati v Brně z Bystrce na Kamechy dostala stavební povolení. Projektu za téměř dvě miliardy tak po deseti letech už nic nebrání. První terénní práce vypuknou už v příštím týdnu, slíbil dopravní podnik.
Trať povede podél Vejrostovy ulice, tunelem podjede Říčanskou ulici a nová smyčka vznikne mezi ulicemi Kamechy, Hostislavova a Kocanovská. Na druhé straně ulice Kamechy bude nové autobusové obratiště. Na trati budou ještě zastávky Ruda a Říčanská, která bude z větší části v tunelu. Smyčka bude tříkolejná a vzniknou také nové zastávky ve smyčce Ečerova. Bude se projíždět v opačném směru než dnes, aby nástupní zastávka směrem do centra byla jen jedna i pro tramvaje, které pojedou z Kamech.
Stavba trati se začala připravovat před deseti lety a komplikovaly ji poměrně složité geologické podmínky, nakonec město vybralo ze tří možných variant. Sídliště Kamechy se už 20 let rozvíjí a dnes je domovem pro tisíce lidí, kteří ale musejí při cestě do města přestupovat z autobusů.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám