Út 18. 8. 2026Helena
Doprava

Kurýr se s autem nevlezl do jízdního pruhu na D1. Po nehodě nadýchal skoro tři promile

Ivo Spisar1 minuta čtení5. 12. 2024, 10:25
Kurýr se s autem nevlezl do jízdního pruhu na D1. Po nehodě nadýchal skoro tři promile
Kurýr se s autem nevlezl do jízdního pruhu na D1. Po nehodě nadýchal skoro tři promile · Foto: PČR

Řidič kurýrní služby se rozhodl zpříjemnit si práci alkoholem. Když v úterý před polednem jel po D1, jízdní pruh mu byl úzký. Nezvládl průjezd zúženým levým jízdním pruhem, najel na dopravní značení a boural. Policii nadýchal téměř tři promile.

Řidič jel po D1 ve směru od Holubic na Brno a na mostě na 210. kilometru nezvládl průjezd zúženým pruhem.

„V rychlosti najel na přenosné dopravní značení, při čemž prorazil obě dvě levé pneumatiky. Utržená dopravní značka mu rozbila přední část vozu s čelním sklem. Jen se štěstím při zastavení po nehodě neboural do dalších aut na dálnici,“ popsal mluvčí policie David Chaloupka.

Řidič policistům při dechové zkoušce nadýchal téměř tři promile alkoholu a svou nezodpovědností se připravil o práci. „Na místě přišel o řidičský průkaz a po vystřízlivění se zodpovídal z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Potřebuje Brno novou nemocnici? Podle části politiků město stárne,  jiní jsou protiZdraví

Potřebuje Brno novou nemocnici? Podle části politiků město stárne, jiní jsou proti

Kandidující koalice Lidovci a Starostové v Brně navrhuje v reakci na stárnutí populace přípravu nové městské nemocnice. Součástí jejího zdravotního programu pro nadcházející komunální volby je také rozvoj sociálně-zdravotní péče nebo podpora mladých lékařů.

FitPods přináší do Brna nový způsob cvičení – celou posilovnu máte jen pro sebeOstatní sporty

FitPods přináší do Brna nový způsob cvičení – celou posilovnu máte jen pro sebe

Klasické fitness centrum, kde čekáte na stroje a cvičíte mezi desítkami lidí, není pro každého. Právě na opačném principu stojí nová soukromá posilovna FitPods, kterou najdete v budově M-Palác v Heršpické ulici. Místo jedné velké posilovny tu najdete čtrnáct samostatných místností – podů – které si rezervujete celé jen pro sebe.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook