Počasí dnes25 °C, zítra27 °C
Čtvrtek 25. července 2024  |  Svátek má Jakub
Bez reklam

Brněnský dopravce připravil pro cestující interaktivní hry. Dětští detektivové zapátrají po plyšákovi

Brněnský dopravce před letními prázdninami spouští dvě interaktivní herní trasy. Zájemci si kromě cestování různými dopravními prostředky můžou ověřit své znalosti z historie či pravidel jízdy v městské hromadné dopravě. Milovníci historie poznají koněspřežnou železnici, malí účastníci zapátrají po ztraceném plyšovém medvídkovi.

Pracovníci brněnského dopravního podniku připravili pro cestující dvě naučné trasy, dětskou a historickou. Oslaví tak 155 let od svého založení. „Významné výročí dopravního podniku jsme se tentokrát rozhodli pojmout opravdu originálně a zapojit do oslav i naše cestující. Jsme rádi, že těmito unikátními herními trasami můžeme potěšit jak milovníky historie a dobrodružství, ale také rodiny s dětmi,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Herní formát u obou tras kombinuje jízdu dopravními prostředky s pěšími odbočkami do historicky významných míst, parků či muzeí. Historická trasa přenese cestující do časů první koněspřežné tramvaje v Brně a bude začínat v historickém centru města na Moravském náměstí. Postupně vede až do zastávky Semilasso, kde koňská tramvaj končila.

Okruh dětské trasy je lemován detektivním příběhem, při němž malí účastníci za jízdy tramvají, parníkem či autobusem pátrají po ztraceném plyšovém medvídkovi. Začíná na tramvajové zastávce Přístaviště.

„Obě trasy jsou doprovázeny QR kódy se zábavnými kvízovými otázkami, které se vážou k historii brněnské městské dopravy, případně k pravidlům souvisejícím s jejím využíváním. Správné odpovědi na otázky slouží jako indicie k finální tajence. Jakmile ji hráči vyluští, mohou ji zaslat na e-mail dopravního podniku soutez@dpmb.cz a zapojit se tak o slosování o ceny,“ doplnil Havránek.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto DPMB

Štítky DPMB, MHD, tramvaj, šalina, autobus, trolejbus, hra, děti, tajenka, QR kód, parník, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Brněnský dopravce připravil pro cestující interaktivní hry. Dětští detektivové zapátrají po plyšákovi  |  Doprava  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.