úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Vlak na Břeclavsku zastavil spadlý strom. Cestující museli hodiny čekat ve vagonech bez proudu

, aktualizováno 30. ledna 2022, 20:04

Skoro šest hodin byl zastavený provoz na hlavní železniční trati mezi Českou republikou a Slovenskem kvůli poškozenému trakčnímu vedení, na které poblíž obce Lanžhot na Břeclavsku spadl kvůli silnému větru strom. Od 16:45 se jezdí po jedné koleji, uvedla na twitteru Správa železnic. Více než čtyři hodiny stál v místě vlak, který kolem půl čtvrté odpoledne odtáhli i se 70 cestujícími do Břeclavi. Poté lidé se zpožděním pokračovali v cestě.

Ve vlaku bylo kolem 70 cestujících, nikdo se podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky nezranil. Vlak EC 286, který mířil z Budapešti do Prahy, musel zastavit po 11:00 kvůli pádu stromu a poškození trakčního vedení. Vlak pak podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala narazil do větví. Na vlaku vznikla škoda milion korun a na trati asi padesát tisíc korun.

Vlak tak více než čtyř hodiny stál v místě bez proudu, tedy bez přísunu tepla. Podle mluvčího Českých drah Lukáše Kubáta se původně zvažovala evakuace cestujících a náhradní autobusová doprava. „Evakuace ale nebyla možná kvůli nedostupnému terénu. Lidé by museli jít kus pěšky," uvedl Kubát. Proto na místo zamířila lokomotiva, která vlak dotáhla do nejbližší zastávky v Břeclavi. Lidé tak čekali ve vlaku. V okolí byla podle ČTK teplota kolem pěti stupňů nad nulou. Podle Kubáta po odtažení pokračovali cestující dál v cestě. Spoj má přes čtyři hodiny zpoždění.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Jihomoravského kraje

Štítky ČR, Slovensko, počasí, železnice, nehoda, Jihomoravský, vítr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.