pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Na Brněnsku havarovala hasičská cisterna. Posádka je vážně zraněná

, aktualizováno 4. listopadu 2021, 12:55

Ranní výjezd jihomoravských hasičů k nehodě se zraněním dopadl pro posádku cisterny nešťastně. Hasičský vůz sjel u Jiříkovic na Brněnsku ze silnice a skončil v plamenech na střeše.

K incidentu došlo na Brněnsku u motorestu Rohlenka na silnici II/430. „Naše cisterna jedoucí k nehodě se zraněním měla poblíž obce Jiříkovice nehodu a skončila mimo vozovku,“ potvrdil dnes dopoledne mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Místo incidentu, u kterého zasahovaly další hasičské posádky, bylo dopoledne neprůjezdné.

O čtyři osoby z havarovaného hasičského vozu se musela postarat záchranná zdravotnická služba. „Krátce poté, co se nehoda stala, projížděl místem náš inspektor provozu. Ihned informoval operační středisko, zajistil místo a začal poskytovat první pomoc. Na místo pak byly vyslány další čtyři prostředky. Do péče jsme převzali čtyři hasiče, z nichž tři utrpěli středně těžká zranění a jeden lehká poranění. Všichni pacienti byli převezeni do brněnských fakultních nemocnic,“ řekla k případu mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Požáry.cz

Štítky hasiči, nehoda, policie, záchranka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.