neděle 28. listopadu 2021 René

V Brně začne výluka šalin před hlavním nádražím

Dopravní podnik v Brně zítra začne s opravami dvou tramvajových kolejí před frekventovaným hlavním nádražím. Devítidenní stavba výrazně omezí provoz MHD a změny se budou týkat pěti tramvajových linek a také nočních autobusových linek.

Zatímco na jaře se oprava týkala dvou kolejí blíže nádraží, nyní se bude pracovat na kolejích u Letma, řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. „Místo dřevěných pražců budeme koleje usazovat do betonových panelů," vysvětlila.

Nejvytíženější linka 1 pojede z Nových sadů na Moravské náměstí odklonem přes náměstí Svobody a vynechá tak zastávku Malinovského náměstí a naopak obslouží zastávky Náměstí Svobody a Zelný trh. Zastávku Hlavní nádraží bude mít u ústí Masarykovy ulice. Linku 2 dopravní podnik rozdělí na dvě části a prováže ji s linkou 9. Tramvaj přijede z Modřic na zastávku hlavní nádraží v Masarykově ulici a odtud bude pokračovat jako linka 9 na Lesnou.

Z opačné strany ze Staré osady přijede tramvaj linky 2 na hlavní nádraží na zastávku u viaduktu a bude pokračovat jako linka 9 do Juliánova. Linka 4 pojede obousměrně odklonem mezi Českou a Malinovského náměstím a Rooseveltovou ulicí. Linka 7 bude jezdit pouze mezi Lesnou a Malinovského náměstím a nebude pokračovat do Bohunic.

Noční autobusy, které zastavují na dvou opravovaných kolejích, zastaví pro výstup ještě před nástupišti a po odjezdu všech autobusů ještě zastaví pro nástup na třetí a čtvrté koleji blíže nádraží. Dopravní podnik k této opravě a velkému omezení přistoupil v týdnu podzimních prázdnin, kdy je poptávka nižší než v běžné pracovní týdny.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Šťastný

Štítky ČR, MHD, stavby, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.