čtvrtek 21. října 2021 Brigita

V brněnské Hradecké ulici ve směru na Svitavy se řidičům uzavřel jízdní pruh

Řidiče v Brně trápí od dnešního dne nové dopravní omezení, které se objevilo v Hradecké ulici. Vytěžovaná tepna ve směru na Svitavy podstupuje rekonstrukci, kvůli čemuž se motoristům uzavře jeden jízdní pruh. Týká se to úseku od Hapalovy ulice po hranici Brna.

Práce se uskuteční ve dvou etapách. V první části investor, jímž je Ředitelství silnic a dálnic ČR, nejprve uzavře pravý směrem na Svitavy. Doprava se povede v obousměrném pruhu, který přivádí šoféry do moravské metropole. Pro směr na Svitavy se vyhradí jeden jízdní pruh, pro opačný směr pak dva pruhy s využitím odstavného. Oprava, která se týká zejména povrchu vozovky, potrvá do 3. října.

Další fáze pak odstartuje první pondělí v říjnu. „Od 4. do 24. října se pak práce přesunou na silnici ve směru do Brna a omezení se tak zrcadlově otočí. Ve směru na Svitavy budou průjezdné dva pruhy, do centra jeden. Kromě výše popsaných omezení je nutné počítat i s úplným uzavřením výjezdové větve z Hradecké na Hapalovu a nájezdové a výjezdové větve z Hradecké na Řečkovickou,“ uvedla Anna Dudková z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Barbora Švubová

Štítky Brno, Omezení, Svitavy, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.