úterý 28. září 2021 Václav

Do Brna míří čtyřicet kloubových trolejbusů, které mají i klimatizaci

Cestující brněnské MHD se dočkají zvýšeného komfortu, který lidem přinesou nové kloubové trolejbusy 27Tr, jež pochází z dílny plzeňské skupiny Škoda Transportation. Dopravní podnik města Brna (DPMB) využil opci na nákup dalších dvaceti dopravních prostředků, čímž plně naplní začátkem letošního roku uzavřenou rámcovou smlouvu na dodávku celkem čtyřiceti trolejbusů.

Všechny přírůstky do vozového parku městského dopravce dorazí do konce roku 2022. První dodávka se očekává na přelomu letošního a příštího roku. Trolejbus typu 27Tr o délce 18 metrů pojme naráz více než 120 cestujících. Vozy mají zabudovanou klimatizaci i moderní informační a kamerový systém.

Pro Brno vyrobíme celkem čtyřicet kloubových trolejbusů, které nahradí starší typy ve vozovém parku dopravního podniku. Trolejbusy jsou pro mnoho měst v České republice i Evropě důležitým dopravním prostředkem, který pomáhá dlouhodobě snižovat emise v dopravě,“ sdělil obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr

Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation patří mezi největší evropské výrobce trolejbusů. Za dobu existence dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíce trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe. 

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Škoda Transportation

Štítky Brno, MHD, DPMB, Škoda transportation

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.