úterý 27. července 2021 Věroslav

Kamioňáci při řízení telefonují, sledují filmy i čtou tisk, zjistili policisté

Jihomoravští policisté se při silničních kontrolách bedlivě zaměřili na prohřešky šoférů kamionů. Výsledek akce nedopadl pro kamioňáky vůbec příznivě. Policejní hlídky zjistily, že část řidičů při řízení stíhá telefonovat, manipulovat s rádiem nebo číst tiskoviny. Někteří si zpříjemňují jízdu také sledováním filmových snímků.

Akci uskutečňovaly hlídky po celý minulý týden. Do akce nasadily i speciální autobus, z něhož pozorovaly motoristy. Během dopravně bezpečnostní akce policisté pokutovali necelé tři stovky hříšníků. Odhalena byla téměř šedesátka šoférů, která se rozptylovala právě telefonováním. Třicítka zase naopak nebyla během jízdy připoutána bezpečnostním pásem,“ popsal výsledky akce mluvčí policistů Petr Vala.

Bezpečnostní kontrolami chtěli dopravní policisté připomenout, že nepozornost při jízdě často vede k fatálním důsledkům. Za příklad dávali nehodu z letošního května, kdy rumunský kamioňák smetl vůz silničářů a na místě zemřel. O havárce jsme psali zde:

Řidič kamionu smetl vůz silničářů, na místě zemřel

Tragicky skončil střet kamionu a vozem Správy a údržby silnic, ke kterému došlo v pátek na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Bratislavu. Rumunský šofér náklaďáku nehodu nepřežil, i když jej z kabiny několik okamžiků po události vyprostili hasiči...

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky Policie, Jmk, Silnice, Kamiony, Pokuty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.