pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Řidiči projedou Žerotínovým náměstím jedním pruhem v každém směru

Dopravní omezení v centru Brna se od pondělí rozšíří i na Žerotínovo náměstí. Konkrétně na tu část, která byla doteď průjezdná. Uzavřena bude část silnice ve směru jízdy od Červeného kostela k Moravskému náměstí. Provoz bude sveden do poloviny vozovky, a to blíže k ulici Veveří. Od konce července pak dočasně zruší i přechod pro chodce před krajským úřadem. Uzavírka Žerotínova náměstí potrvá do konce prázdnin.

Kvůli rekonstrukci ulice nemohou řidič odbočit na ulici Veveří už od poloviny dubna. Práce se nyní dotknou i průjezdem samotného Žerotínova náměstí. Od pondělí se uzavře část silnice. Řidiči tak budou místem projíždět obousměrně v režimu 1+1.

O týden později dojde k přesunu prací na protější část silnice, tedy v opačném směru jízdy od Moravského náměstí k Červenému kostelu. Doprava se tak přesune do dvou jízdních pruhů blíže k Rektorátu MU. 

Tentokrát se opatření dotkne i chodců. Ti nebudou moci využít přechod před Krajským úřadem. Přejít ulici bude možné u Bílého domu nebo u Moravského náměstí na křižovatce s Kounicovou ulicí.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MMB

Štítky žerotínovo náměstí, doprava, uzavírka, stavba, práce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.