čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Vlaky mezi Brnem a Vyškovem po stržení trakce nepojedou do večera

Rousínov (Vyškovsko) 18. prosince (ČTK) - Provoz na hlavní železniční trati z Brna do Vyškova je od dnešního rána přerušený, protože nákladní auto strhlo v Rousínově na Vyškovsku trakční vedení. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Zprovoznění trati se aktuálně odhaduje na podvečerní hodiny. V místě funguje náhradní autobusová doprava.

Přerušení nastalo mezi stanicemi Rousínov a Luleč kolem 7:00. Vlaky po trati jezdí z Brna na Vyškov a dále do Olomouce. Náhradní autobusová doprava funguje mezi Brnem a Vyškovem v obou směrech.

Původně se očekávalo zprovoznění trati kolem 9:00, později kolem 14:00. "Podle aktuální informace provozního dispečinku se předpokládá obnovení provozu na trati mezi Holubicemi a Vyškovem až v podvečerních hodinách, kolem 18:00," uvedl dopoledne mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj. Web Českých drah aktuálně odhaduje zprovoznění trati kolem 20:00.

U Českých drah se přerušení provozu dotkne asi desítky spojů. Podle mluvčí Českých drah Gabriela Novotná vznikají zpoždění několik minut.

Přerušený provoz se dotkne 12 spojů společnosti RegioJet, která zajistila náhradní autobusy z Holubic do Vyškova a opačně. Ondrůj ČTK řekl, že první spoj, kterého se přerušení provozu dotklo, měl zpoždění 75 minut. U dalších spojů zpoždění postupně klesá na desítky minut. "Snažíme se o minimalizaci zpoždění a dopadu na cestující. Pokud je zpoždění vyšší než 60 minut, cestující mají nárok na vrácení 25 procent jízdného," dodal Ondrůj.

Autoři | Foto ČD

Štítky ČR, nehoda, železnice, Rousínov, 3.VERZE

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.