sobota 19. září 2020 Zita

Vypnuté semafory na křižovatce v Brně zmátly řidiče, v neděli došlo k pěti nehodám

Kvůli výměně semaforů se včera na křižovatce ulic Kounicova a Kotlářská stalo pět dopravních nehod. Při nehodách nebyl nikdo vážně zraněn, dnes už dopravu řídí policisté.

Na křižovatce mezi ulicemi Kounicova a Kotlářská došlo v neděli k pěti nehodám

Na křižovatce mezi ulicemi Kounicova a Kotlářská se v neděli stalo pět dopravních nehod. V místě totiž nefungují semafory z důvodu jejich výměny, řidiči tak musí jezdit pouze podle dopravních značek.

Semafory můžou být nefunkční až týden

Úsekem v neděli projížděl i Karel Fiedler. „Jel jsem po Kotlářské do kopce směrem k centru. Jsem zvyklý na horizontu trochu přibrzdit a nakouknout doprava směrem ke Kounicové. Přes značky ale v neděli nebylo moc dobře vidět a také auta, která přijížděla, jela plnou rychlostí, což není běžné, pokud tedy fungují semafory,“ popsal situaci Fiedler.

Křižovatku následně projel krokovou rychlostí. „V poslední době v Brně přibývá rozkopaných křižovatek, značek, provozu i nefungujících semaforu. Nedá spolehnout skoro na nic, proto raději sleduji provoz a hlídám si pravidlo pravé ruky víc než cokoliv jiného,“ doplnil Fiedler. Podle policejního mluvčího Pavla Švába může nefunkčnost semaforů na křižovatce trvat i týden.

Dopravu ode dneška řídí policie

Úpravy křižovatky začaly už v sobotu. „Od pondělí řídí dopravu na křižovatce policie,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová. Řidiči musí věnovat pozornost dopravním značkám a ideálně by měli také snížit rychlost. „Je také nutné, aby byli pozornější,“ dodala Haraštová. Problém může nastat i na křižovatce ulic Nerudova a Kounicova, kvůli opravám překopnutého kabelu semafory nejspíše nebudou fungovat ani v tomto úseku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Události Brno

Štítky Kounicova, Kotlářská, křižovatka, nehoda, dopravní nehoda, semafor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.